ESKK czy Langenscheidt?

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałbym wykupić któryś z tych kursów, ale nie wiem co wybrać. Z którego kursu da się lepiej nauczyć języka i jest bardziej rzetelny? Nigdy nie korzystałem z wydawnictwa Langenscheidt. Czy jest to dobre wydawnictwo? A może lepiej wybrać kursy PONS lub jeden z kursów wydawnictwa Edgar. Doradźcie coś proszę
Korzystałem kiedyś z ESKK (niemiecki) i byłem bardzo zadowolony.
Tylko taka nauka wymusza samodyscyplinę, bo inaczej nie nauczysz się języka.
Nikt nad tobą przecież nie siedzi i nie ocenia, więc nie ma tego przymusu jak np. na kursie na uczelni, że po pół roku musisz pisać zaliczenie.
O Langenscheidt niestety nic nie wiem, nie korzystałem.
W uczeniu się języka, ważna jest metodyka oraz treść zawarta w kursie. Większość kursów nastawiona jest na bierne uczenie, poza tym natłok bezsensownych informacji mąci w głowie
oraz zanudza ludzi. Do tego należy dodać, że kursy te są "kopią" kursów zagranicznych.
Wystarczy spojrzeć na stronę redakcyjną z informacją : "tłumaczenie Jolanta K.".
Ja polecam kursy dr Henryka Krzyżanowskiego z serii "Angielski kurs audio podstawy " oraz
"kolejny krok". Kurs jest adresowany specjalnie dla polaków, i uczy czynnego posługiwania się
językiem angielskim. Metodyka przyjęta przez dr Krzyżanowskiego steruje dokładnie pracą uczącego się. Ja miałem już do czynienia z wieloma pozycjami kursów z wielu wydawnictw, ale
kurs dr Krzyżanowskiego trafia najlepiej do mnie.

« 

Pomoc językowa

 »

Nauka języka