Angielski Fiszki 1000

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Czy warto zaopatrzyć się w ten program i nagrania:
http://www.jezykiobce.pl/angielski-fiszki-plus-1000-najwazniejszych-slow-dla-poczatkujacych-cd,1169.html
Czy ktoś to ma i uczy się z tego czegoś?
Patrząc na cenę to chyba lepiej się opłaci ExtremeEnglish. Jest on droższy, ale jest tam znacznie więcej materiału. No i robienie "fiszek" na komputerze jest o niebo wygodniejsze, dodatkowo jest też system powtórek.
Poza tym, jeszcze dodam, do tego co napisał kolega wyżej: SuperMemo: EE możesz robić również na telefonie, tablecie itp. Nie musisz się martwić kiedy co powtarzać - bo tym się zajmuje program.
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Zrobię tak jak mówicie czyli kupię to Super Memo. Miłego dnia!
Cytat: wojownik266
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Zrobię tak jak mówicie czyli kupię to Super Memo. Miłego dnia!

Japońskie przysłowie, przypominane na każdym kursie, każdej sztuki, walki mówi:

"Na każdej drodze, nawet najdłuższej, trzeba zrobić pierwszy krok."

Dlatego warto skorzystać z tych fiszek.
Super powiedziane Na każdej drodze, nawet najdłuższej, trzeba zrobić pierwszy krok . Ja zakupiłam fiszki w karteczkach wydawnictwa lingua. Zaczęłam od poziomu podstawowego 2, gdyż pierwszych słów po angielsku nauczyłam się z duolingo. Teraz czekam na zamówiony zestaw dla średnio zaawansowanych. Mam nadzieję, że jak opanuje chociaż słówka z tych fiszek to uda mi się okiełznać moje problemy z językiem. Korzystam z słownika longmana jeśli chodzi o wymowę. Staram się powtarzać codziennie. Uczę się dopiero 45 dni. Ale moim problemem nie jest nauka kontrukcji np.: P+to be+czasownik z ing, bo to zapamiętuję dość szybko, ale inna rzecz.

Mianowicie walczę z wychwyceniem odpowiednich czasów nawet w języku polskim, czasem nawet mam problem ze znalezieniem osoby w zdaniu. Szkoda że miałam fatalnie prowadzony język polski w podstawówce, w liceum nie miałam gramatyki. Bardzo zależy mi na nauczeniu się języka. Nie wiem jak sobie pomóc w swojej nauce. Strasznie mnie to irytuje, że nie widzę tak oczywistych rzeczy. Staram się analizować każde zdanie i jak mniej tłumaczyć na polski, bo mi się jeszcze bardziej plącze. Przez to nie mogę ruszyć do przodu.

Moje fiszki zawierają 1000 słów + zdania w sumie ok. 3000 słów w zestawie. Ważna jest systematyczność nauki, czym więcej powtórek, tym szybciej człowiek zapamiętuje. Staram się traktować naukę bardzo całościowo i nie dzielić jej na działy.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa