Problem dot zapmaietywania slowek./idiomow itp

Temat przeniesiony do archwium.
Mam problem otoz ucze sie slowek bardzo duzo od paru miesiecy nagromadzilam w zeszycie 5tys chodze na korepetycje i te 5 tys no moze 6 to okres 6 msc zapisuje w zezycie tlumacze a ptem mam test z nich lub pytanko tak co tydzien
problem zauwazyla moja kolezanka i zrezta moj nauczycie;l ktory zbesztal mnie za moj ostati wynik testu
zalozmy wyraz kettle (imbryk) pamietam ze byl on w zeszycie ale co onzaczal to juz gorzej i nwm co ja mam zrobic kolezanka mowi ze siedze pare godzin dziennie i nie ma to zadnego efektu naucze sie ale na krotko nwm co mam zroibc moze poprostu sie nie nadaje?
A oprócz wkuwania słówek robisz coś jeszcze? Wkuwanie słówek bez kontekstu jest nieefektywne. I co z tego, że będziesz znać 5000 słowek, większość z nich pewnie w ogóle nieprzydatna, jeśli nie potrafisz ich używać?
nie no to jest tak ze mam tekst i muse wypisac slowka kt nie znam
Powiem ci, że masz kiepskiego nauczyciela, skoro tylko wymaga od ciebie nauczenia się, a nie mówi jak się uczyć efektywnie.

Tak jak pisze eva74 słówek trzeba się uczyć w kontekście, najlepiej z najpopularniejszymi collocations. Na pewno regularne powtarzanie z programem Anki da lepsze rezultaty niż kucie z zeszytu. Jak robić bazę w Anki jest pokazane na filmach na youtube.
I ucz się w obie strony ang→pl, pl→ang. W Anki opcje forward backwards

« 

Pytania dotyczące języka angielskiego

 »

Nauka języka