W którym kierunku podążać, jaki kurs?

Temat przeniesiony do archwium.
Mam ponad 60 lat (niestety). Potrzebuję angielski do względnie swobodnej rozmowy i porozumiewania się na częstych, turystycznych wyjazdach zagranicznych. Żegluję po świecie, taka pasja. Znam podstawy, jakoś tam gramatykę i mały zakres słówek. Lepiej czytam i piszę (oczywiście przy pomocy słownika), bardzo słabo lub wcale nie rozumiem partnera rozmowy, słabo mówię (brakuje słownictwa).
Chcę się uczyć na PC i smartfonie z androidem przy pomocy SM UX.
Moje pytania i wielka prośba o pomoc do swobodnie mówiących:
1/ jaki wykupić kurs na SM, od czego zacząć?
2/ na czym się skupić? Ogólna nauka języka, nauka słówek, zwrotów itp?
Z góry wielkie dzięki za podpowiedzi!
Mam onad 60 lat niestety....dla ludzi ktorzy maja po 90 to jeszcze jestes mlody...pamietaj o tym.
Ja bym sie uczyla slowek, zwrotow ktore sa bardzo przydatne.
Cytat:
Mam onad 60 lat niestety.
..

Still young at heart :)) Do not count years @Terri !
I bet you know Ultravox and DM inside out :)@Terri
>>>Do not count years @Terri
A woman is as old as the man she feels.....
Cytat:
A woman is as old as the man she feels.....

quite rightly so ;) I do feel as if i was approaching my late 20 's ;)
edytowany przez Robbertoxx: 15 sie 2016
Tyle mądrości i tyle podpowiedzi i to wszystko w języku angielskim, aby chociaż pytajacy z podstawami angielskiego dokładnie wszystko zrozumiał.

Jest Pan chyba zadowolony z pomocy osób świetnie znających język angielski?

Ja nie znam ang. w takim stopniu, aby udzielać rad osobom pytajacym grzecznie i na serio, ale ten dialog jest żenujący.
>>>>Ja nie znam ang. w takim stopniu, aby udzielać rad osobom pytajacym grzecznie i na serio, ale ten dialog jest żenujący.
...z tego co ja wiem to nikt nie zmusza Cie zebys czytala cokolwiek na tym forum. Jak wpadasz do grona osob (na forum) to zanim cos napiszesz to zapoznaj sie z zasadami. Wiem, ze swiat sie wali i ze musimy nosic cale ciezary na barkach...ale niekiedy warto sie usmiechnac i posmiac...
Ja zazwyczaj szukam kursów na internecie.Czasem można tam znaleść coś godnego uwagi
Ja na Twoim miejscu zainwestowałbym w prywatne lekcje indywidualne, ale z dobrym nauczycielem, lepsze efekty.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa