Profesor Henry 6.0 pytanie odnośnie powtórek

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Mam problem z powtórkami w tym programie. Przerobiłem juz około 3500 słówek. I nazbierało mi sie 1500 powtórek. Przerobiłem je ostatkiem sił że sie tak wyraze i jest problem bo wyzncza mi po 2[tel]powtórek na dzień. To za duzo... Da sie to jakos zmniejszyc ? Nie moge uczyc sie nowych słow przez to bo zanim zrobie te powtórki, to juz minie sporo czasu, a ucze sie jeszcze innych rzeczy np. gramatyka/czytanie literatury anglojezycznej itd. Macie jakies pomysly ? Mam polaczoną baze 1&2 z 3&4. Chcialbym zeby bylo z max 1[tel]tych powtorek dziennie. Prosze o odp. Pozdrawiam.
Powtórki należy przerabiać codziennie. Nowe słówka można sobie czasem darować. Bule nie za często. Zacznij naukę od początku.
Nie rozumiem. Jak mam zaczac nauke od poczatku ? Przepadną mi te słowka ktore przerobilem, a jak zaczne nauke od poczatku, to znowu zaczna sie podstawowe slowka typu kot, pies, dom itd. Zanim dojde do mojego poziomu, to minie ... A nie zmniejszy sie to jak poprzerabiam te powtorki przez jakis czas ? Z tego co widze to jjednego dnia mi wyznacza sie 100 pare, drugiego tyle samo, ale juz np. na trzeci dzien zdarza sie ze 400 iles nawet. Potem znowu pare dni spokoju po 100 pare powtorek i znowu 3[tel]iles. Da sie cos jeszcze zrobic ?
English_1994

Ja miałam dokładnie to samo. Nie wyrabiałam z powtórkami, gromadziły się bardzo. To mnie strasznie demotywowało.

Powróciłam do Angielski MultiSłówka, czyli Profesor Henry kurs on-line. Tu jest opcja, ze możesz wyznaczyć sobie ilość powtórek. Nie jest to do końca tak, że wyznaczysz np.50/ dziennie i tyle masz faktycznie, bo jak zaczniesz przerabiać, to z każdego poprzedniego dnia spływaja powtórki na następne dnie, czyli jest już więcej niż 50. Ale jak sie nazbiera sporo to znów rozkładam.
Program "Prof. Henry" - słownictwo" jest programem z algorytmem planowania i optymalizacji powtórek. Każdemu nauczonemu słowu, czy wyrażeniu wyznacza, wg pewnego algorytmu, termin pierwszej, drugiej, ... i 1000-cznej powtórki.. Uczeń/student każdego dnia powinien uczyć się stałej liczby, moim zdaniem nie większej niż 30 słów/wyrażeń. Naukę należy zaczynać od powtórek, jeśli liczba powtórek przekroczy pewną liczbę (np. większą niż trzykrotna dzienna porcja nowych słów) należy przerwać wprowadzanie nowych słówek.
Ludzie ambitni zaczynają od nauki 100 słówek dziennie i po miesiącu, dwóch program "przepytuje" ich z 1000, 2000, a czasami 10.000 słówek, jeśli nie stosują przerw na samo powtarzanie.

Wydaje mi się, że optymalnie jest uczyc się 30 nowych słówek i nie więcej jak 100 powtórek.

Ta uwaga dotyczy wszystkich takich programów" Supermemo, Prof. Henry, anki, mnemosyne i 1000 innych.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie