SuperMemo - czy przerabiam za dużo słówek w ciągu dnia?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, w ostatnim czasie namnożyło mi się powtórek, na samym początku robiłem po 60 słówek kursu B1-B2 dziennie, potem zmieniłem ich ilość na 30, przez to, że słówko pojawia mi się np. po dwóch dniach po pierwszym spotkaniu się z nim, nie zawsze pamiętałem i wybierałem opcję "nie wiem" i odłożyło mi się tyle słówek, że mam ich ok 250/270 do powtarzania na dzień i przerabianie słów zajmuje mi średnio 1,5/2h dziennie, czy to jest optymalna ilość czy przerabiałem tych słówek zdecydowanie za dużo i powinienem przestać przez jakiś czas przerabiać nowe, żeby zmniejszyć ilość powtórek do max. 100 na dzień lub mniej? Jaka waszym zdaniem jest taka optymalna ich ilość?
Poszukaj gdzies ile slow uzywa przecietny dobrze wyksztalcony native. Wtedy podziel je na ile slowek chcesz sie uczyc na dzien i wyjdzie Ci ile lat bedziesz sie uczyl.
Za dużo. Masz tak dużo powtórek, bo tak naprawdę nie nauczyłaś się ich, a lecisz dalej. Dopóki nie będziesz miała 30 dziennie do powtórzenia, nie ucz się nowych.
Ja mam taką metodę - jak 2 raz nie pamiętam słówka, to przestaję powtarzać. Wchodzę na diki, sprawdzam znaczenie, wypisuję przykłady zdań, sprawdzam wyrazy pokrewne i synonimy, a potem buduję zdania. Po czymś takim mam pewność, że w końcu zapamiętam.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia