Aplikacja/Strona internetowa to nauki słownictwa w klasie szkolnej.

Temat przeniesiony do archwium.
Dzień dobry,

czy mógłby mi ktoś polecić aplikację internetową do nauki słownictwa dla klasy szkolnej? Chciałbym tworzyć bazy słownictwa, które uczniowie mieliby nauczyć się a ja mógłbym kontrolować ich progres. Czy np. Quizlet jest dobrym rozwiązaniem, czy może znają Państwo lepsze aplikacje?
W takich programach, a chyba wszystkie są oparte na pierwotnym pomyśle supermemo, to użytkownik dokonuje samooceny, więc nie masz możliwości obiektywnie ocenić progresu przy pomocy samego programu. Jeżeli będziesz chciał mieć wgląd w to jakiej samooceny dokonują, to będą oszukiwać.

Możesz im dawać bazy w postaci plików tekstowych, np. w formacie csv, aby mogli korzystać z jakiegokolwiek programu, do którego można zaimportować bazy, np. Anki. A ty możesz sprawdzać ich umiejętności w inny, bardziej tradycyjny sposób, np. klasówką czy w czasie konwersacji. W ten sposób twoja inicjatywa będzie postrzegana jako pomoc, a nie jako kolejne zadanie do wykonania. Ci którzy będą chcieli korzystać to skorzystają. Jak będą mogli sobie sami wybrać platformę z jakiej korzystają, to poczują się bardziej swobodnie i zachęcisz ich do poszukiwania, odkrywania alternatywnych sposobów uczenia się. To też się im przyda do nauki innych przedmiotów.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa