Euro plus czy SM HELP!

Temat przeniesiony do archwium.
Mam prośbę do Was o radę, który program do samodzielnej nauki języka wybrać. Po przeczytaniu całej masy postów i tematów doszedłem do wniosku,że nalepszymi programami sa Euro plus + reward (szczególnie, ze teraz jest w atrakcyjnej cenie) i "Super memo first steps" i "next steps". W podtsawówce uczyłem się angielskiego 8 lat potem w liceum francuski i niemiecki - niestety angielskiego nie było, a na studiach francuski - lektorat. Teraz chciałbym ugruntować podstawy (choć komunikuje się dobrze i wiele rozumiem - wiele też potrafię powiedzieć, czy do końca poprawnie - tu już ciężej).
Dlatego chciałbym zacząć od niższego poziomu i stopniowo w górę. My ślę o zakupie programu do kompleksowej nauki (gramatyka, rozumienie, mówienie - choć tu bez pomocy lektora zawsze ciężko, pisanie no i słownictwo. Jednak dobrym wyjściem chyba byłoby dokupienie do takiego podstawowego zestawu do kompleksowej nauki np. właśnie SM Extreme do nauki słownictwa. Zastanawiam sie tylko czy do kompleksowej nauki wybrać "Euro plus reward" czy "SM first steps" i "SM next steps". Co Wy na to? Będę wdzięczny za Wasze sugestie i podpowiedzi co może być lepsze. A chciałbym wywindować moj angielski na poziom zawodowy tzn. taki gdzie bede mógł swobodnie posługiwać się jezykiem w delegacji zagranicznej i w pracy (korespondencje, spotkania) jak również w zwykłym życiu. Pakiet SM do nauki słownictwa wydaje się być niezastąpiony (moim zdaniem), ale nie wiem co wybrać do kompleksowej (gramatyka, ćwiczenia, rozumienie, pisanie, dialogi etc.) nauki angielskiego - HELP!!!
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam ;)
Przy Twoim doświadczeniu wybrałbym SM First Steps in English oraz kurs kasetowy pod tym samym tytułem. Czasami trzeba z dala od komputera poćwiczyć słuchanie (listening) zawartość kaset łatwo przeformatować do postaci MP3 i póxniej korzystając z MP3-playera słuchać w różnych sytuacjach, które zazwyczaj marnotrawimy np. w drodze do/ze szkoły. The next steps to English kupiłbym dopiero po pół roku po przerobieniu całości "FIRST...".
Te pól roku, a może nawet cały rok mozna wykorzystać do wykonywania samych powtórek, które SM bedzie Ci podawać jeszcze conajmniej 3 lata.
Bejotka bardzo dziękuję za pomoc w wyborze. Miałem duże wątpliwości i właściwie wydawało mi się jednym razem, że Euro + będzie lepszy, innym razem, że jednak First steps i nie mogłem zdecydować. W dodatku listening jest jak sam mówisz bardzo ważny i First steps kasetowy będzie "kompatybilny" z materiałem software'owym. Wielkie dzięki za pomoc w wyborze ;)
Pozdrawiam !!!

« 

Praca za granicą