Jaki program wybrać?

Witam.
Od czego zacząć naukę angielskiego? W grę wchodzą jak na razie kursy online. Zastanawiam się nad etutorem lub speakingo. Nie wiem który wybrać. Może ktoś przetestował i doradzi?
Miałem ten etutor kilka miesięcy, nie narzekam, fajne, dobre obrazowe, ale ja już coś tam ogarniam język więc trudno powiedzieć czy początkującemu to ułatwi start jakoś sczególnie. Chyba lepszy ESKK. 30 lat doświadczenia robi robote. Wybrałbym ich podręcznik do poważnej nauki i ich kursy online.

https://eskk.pl/kursy-online?gad=1&gclid=EAIaIQobChMIjc-BxNbAgAMV2EeRBR3SKgtDEAAYASABEgLS7_D_BwE

Darmowy test znajomości języka angielskiego wykonasz tutaj:
https://eskk.pl/landing/testy/angielski/
edytowany przez Adriano.Rivale: 03 sie 2023
Oba kursy mają wersje darmowe testowe, po siedem dni ( e-tutor chyba też 7 dni).
Przeznacz 7 dni testowania na jeden kurs i siedem na drugi.
Po dwóch tygodniach będziesz wiedział co Ci odpowiada.
Eskk w wersji papierowej z nagraniami są dobre. Dużo słuchania. Nagrania nie jakieś po 10 minut tylko takie po kilkadziesiąt sekund. Dla mnie to idealnie na poziomie A1. Program Eskk do powtarzania słówek dwa lata temu to była beznadzieja. Profesor Henry do słówek jest ok , super memo jest ok. Mówię o wersjach na komputery do zainstalowania. Online nie sprawdzałem. Co jest najważniejsze w Eskk? Możesz zamówić sobie lekcje 1:1 i to jest to. Płacisz dodatowo ale to daje największe efekty , spotykasz sie online przez komunikator i gadasz , gadasz i gadasz.
edytowany przez kwadraton: 01 gru 2023
Jak dla mnie to Taalhammer www.taalhammer.com jest najlepszą opcją. Dobry spaced repetition, do tego można łatwo dodawać swoje fiszki, wyszukiwarka przykładów, automatycznie dodaje audio i transkrypcje IPA. Do tego są ćwiczenia ze słuchu. Robię ich kursy na poziomie intermediate, oprócz tego nauczyciel w czasie lekcji wpisuje mi tam zdania i mam je w swoich powtórkach SR