Szukam opisu do sm 2004

Temat przeniesiony do archwium.
tak jak w temacie udało mi się nabyć sm 2004 ,uczę się angielskiego ale potrzebuje opisu do tego programu czy wiecie gdzie po polsku można coś poczytać co i jak się robi w tym programie,jak się tworzy i jak sie obsługuje ale po polsku bo angielskiego dopiero się ucze
kwestia jest taka czy Ty potrzebujesz opcji typu: "incremental reading" jesli nie to wystraczt (skoro dopiero sie 'uczysz'- jak wieszosc ang.) skoro nie to pewnie wystarczy darmoe SM 98, a znajomosc SM 98 wystraczy zeby sie wdrozyc w SM 2002 i wyzej :)
Też uważam, że źle zacząłeś. Jeśli dopiero się uczysz angielskiego, to SM>200 nie jest dla Ciebie. Zamów u producenta (http://www.supermemo.net.pl/index.net;jsessionid=6AD12[tel]EF1BE1FFAF054212C752.S1) "Rozmówki angielskie w miesiąc" oraz instrukcję SuperMemo 98 ze strony http://www.zlotemysli.pl/?c=darmowe_ebooki
To pozwoli Ci na opanowanie zasad pracy z programem SuperMemo. SM2004 prawdopodobnie nigdy nie bedziesz musiał używać.
Dzieki za pomoc miałem na mysli ogólne zasady obsługi programu jak ustalenie ilośći słówek dzień ,np 20- 25 i walka z tym słownictwem aż do momentu zapamiętania potem to już program działa tworzenie własnych baz zapisywanie baz jestem zadowolony z sm 2004 bo go mam ale cóż jak przysparza mi dużo kłopoty jego obsługa więc na razie bawie się np Winpolys super program ale nie ma powtórek co do mojej nauki to już rok się ucze angielskiego więc rozmówki w miesiąc mnie nie użądzają dzięki za wszelką wskazówke
>... co do mojej nauki to już >rok się ucze angielskiego więc rozmówki w miesiąc mnie nie użądzają >dzięki za wszelką wskazówke

Mylisz się bardzo i to z dwóch powodów:

1. Uczysz się nie "już rok" a dopiero rok.
2. Rozmówki angielskie w miesiąc to baza, która ma ponad 3.500 słów, wyrażeń i zdań. Każdy niezależnie od stopnia zaawansowania powinien ich się uczyć lub powtarzać.

No moze po zdaniu CPE na A można to sobie darować ;))
Dzieki za wskazówki,fakt uczę się dopiero rok.Więc zaraz uruchomie program ale kilka pytań
Czy słownictwo z tego kursu które już znam moge wyłączyć z nauki,po co mam się uczyć czegoś co juz znam.?
Teraz kilka pytań dotyczących twojej bazy ANOL jest świetna i włąsnie czego takiego szukałem ,ale słownictwo mi nie pasuje więc co zrobić żeby tej formu nauki nie uszkodzić ,a wprowadzać inne słownictwo do tej bazy?czy moge usunąć wszystkie słówka i wprowadzać nowe ?
Próbowałem dodać do tej bazy nowy folder i kategorie ale niestety już bez tych fajnych wpisywanek ?bez tych fajnych okienek tylko mogłem dodawać do istniejącch nowe
jak już ęde miał wszyskie słówka w tej bazie to jak zapisać tą baze żebym mógł ją np dać koledze do nauki takie proste to dla mnie jest
Żadnego słownictwa nie nalezy wyłączać z nauki. Już w 0.001 sek po zapamiętaniu zaczynasz zapominać, dlatego właśnie powstały metoda i program SuperMemo, żeby to zapominanie zminimalizować.

Nie wiem co to jest baza ANOL.

Już Ci pisałem, że powinieneś ściągnąć instrukcję SM98 ze strony www.zlotemysli.pl. Znajdziesz w niej odpowiedzi na pozostałe pytania.

SuperMemo jest podobne do Media Markt. Nie dla ...
Uczę się z SuperMemo już dobrych kilka miesięcy, potrafię się nim obsługiwać, lecz program daje tak potężne możliwości, że DOGŁĘBNY jego opis producent gdzieś powinien zawrzeć, np. kiedy użyć opcji Mercy albo jak się ma Forgetting Index do ilości codziennych powtórek... etc :)
Opcji Mercy raczej nie nalezy używać, gdyz każdorazowo pogarsza wyniki zapamiętywania. Została wprowadzona głównie dla sytuacji, w której użytkownik w wyniku sytuacji losowej, np. obłożnej chorobytrwającej dłużej niż miesiąc nie mógł wykonywać bieżących powtórek, w przypadku krótszych przerw należy przerwać wprowadzanie nowych elementów i do skutku przerabiać powtórki, starając się przerabiać jednorazowo powtórki conajmniej z dwóch zaległych dni. W wyjątkowych przypadkach moze Mercy użyć, ktoś, kto zafascynowany programem, kto nie wierząc mi uczył się więcej niz 30 nowych jednostek dziennie uzyskał dzienną ilość powtórek większą niz 300.

Jak zbadać wpływ Forgetting Index na ilość dziennych powtórek już Ci pisałem. Wierz mi nie ma lepszej metody. Zastosuj ją raz przez 3 miesiące.
Tak. Ja to wiem i Ty to wiesz, ale inni też chcieliby o tym wiedzieć - Ci którzy znają to forum bądź nie znają lub nie mają Internetu, a korzystają z Supermemo.

Powyżej zawarłem zapytanie o dwie rzeczy, które raczej nie należą do podsatwowych zapytań początkującego użytkownika. Ale z biegiem czasu człowieka zaczyna ciekawić co też ten cudowny program ma do zaoferowania i taki człowiek zaczyna grzebać w opcjach, których jak sam wiesz, jest mnóstwo. I przydałby się jakiś poradnik na ten temat, najlepiej w języku polskim.

Pozdrowienia :)
Już pisałem na stronie www.zlotemysli.pl jest dostępny za friko ebook Pawła Wimmera, który jest najlepszą instrukcją SuperMemo jaka do tej pory powstała. Ściągnij przeczytaj poleć innym. Pamiętaj też o tym, co Ci kika razy już pisałem.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Programy do nauki języków