Profesor Henry

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, ostatnio szukam wszelkich materiałów traktujących o skutecznych metodach nauki słownictwa. W sieci dużo osób poleca program komputerowy Profesor Henry, wiec aby sie co nieco zorientować w temacie chciałam zadać kilka pytań:
- czy szata graficzna Henry\'ego jest lepsza/gorsza od SuperMemo? (jestem wzrokowcem, wiec łatwiej zapamiętuje kolorowe obrazki itp.)
- czy do Henry\'ego są dołączone pliki z wymową native speakera i czy można w tym programie tworzyć własne bazy słówek?
- czy Henry jest mniej wiecej podobnym programem jak SM? i który z nich daje efektywniejsze rezultaty?
Z góry thx za wszelką pomoc
Aha zapomnialam jeszcze spytac która wersję Henry\'ego polecacie (najnowsza to 4.0, ale niektórzy mówią, że starsze były lepsze). Thx
To są dwa zupełnie różne programy. Szata graficzna Profesora Henry\'ego jest lepsza od szaty graficznej SuperMemo. Oczywiście jest to program w pełni multimedialny, a więc prezentuje prawidłową wymowę angielską, pozwala nagrywać swój głos i porównywać oba nagrania. Można w nim tworzyć własne pliki słówek ale jest to bardziej skomplikowane. W moim przekonaniu nie jest to program podobny do SM, ale jego zaletą jest duża ilość ćwiczeń dla poszczególnych grup słówek.

Ja wyżej cenię SuperMemo, ale przyznaję, że w pierwszym okresie nauki dla bardzo pilnego ucznia większe efekty może przynieść nauka z programem Profesor Henry Słownictwo.

Całość tzn. Profesor Henry Gramatyka i Rozumienie ze słuchu oraz Profesor Henry Słownictwo i Konwersacje jest obecnie najlepszym materiałem wspomagającym naukę angielskiego przeznaczonym dla młodzieży do lat 16, a i starsi mogą też sporo z niego skorzystać.
Mam jeszcze pytanko :-) Jakie książki do gramatyki byłyby najbardziej wskazane dla mnie (osoby uczącej się pilnie, ale zaledwie 2 lata)?
Obecnie mam w posiadaniu dwa podręczniki L. L. Szkutnika i z tego co wiem to najlepsze książki jeszcze czasów komunistycznych ;-)
Thx

 »

FCE - sesja zimowa 2003