Super Memo -Nauka

Temat przeniesiony do archwium.
Od miesiąca uczę się slownictwa z Super Memo . Z jednej strony jest ok. powtórki idą bez zarzutu. Mam jednak uczucie, że mało pamiętam, tzn. kiedy widzę wyświetlone słowo w języku polskim zman odpowiedź w angielskim. Gorzej gdy później staram się sobie przypomnieć nauczone słówka mam odczucie, że nic nie umiem w głowie pustka. Przyznaję, jestem typowym wzrokowcem a słowka to moja udręka. Czy ktoś ma podobne doświadczenia ? Może materiał musi swoje odleżeć w zwojach mózgowych :-))). Przyznam jednak, że ta metoda zapamiętywania słówek jest przyjemna a efekty przyjdą później
pozdrawiam
Główną zasadą nauki z SuperMemo jest codzienna systematyczna praca. Wyniki przyjdą po pewnym czasie. Wraz z trzecią, czwartą powtórką danego słowa lub zwrotu przekonasz się, że dobrze je pamiętasz.

Ale zwróć uwagę, że ucząc sie z bazy firmowej, uczysz się słówek, które ktos inny Ci wybierał i które nie są Ci w tej właśnie chwili potrzebne. Docenisz ich znajomość dopiero za jakiś czas, gdy będziesz studiowała materiały w języku angielskim.

Jeśli chcesz już teraz korzystać z wszystkich zalet tego programu, musisz tworzyć własne bazy słówek. To nie jest wcale taki trudne. Spróbuj!!!
Coz... czasem mam podobne odczucia, ale zawsze kiedy te slowka/zwroty sa potrzebne (czyli spotykam je w ksiazce/filmie, albo chce cos powiedziec)jakos sie przypominaja... ;)
Dziękuję za odpowiedzi :-)). Macie rację, nauka języka bywa niewdzięczna bo wkład pracy nie jest widoczny natychmiast. ;-)). Wszystkim życzę miłej nauki
mam do Ciebie pytanie, bo widzę że jesteś obtrzaskany w temacie:
1) Jak to jest z tym programem do FCE, tam nie ma tłumaczeń; na jakiej zasadzie działa jego efektywność; korzystam z niego od miesiąca i podobnie jak przedmówca nie widzę efektów; może ja coś robię nie tak lub powinnam więcej czasu poświęcić
2) czy na nim można tworzyć te bazy o których mówisz i jak (na programie do FCE)
Z góry dziękuję za pomoc
pzdr
to jest pytanie do bejotki
Akurat na to pytanie trudno mi odpowiedzieć, nie korzystałem z pakietu FCE. Wiem tylko, że tłumaczenia pytań i odpowiedzi występuję tylko w bazach SpeedUp! i Proficiency! Baza Power Words pozwala użytkownikowi takie tłumaczenie wprowadzić. Basic English z kolei można zainstalowac tak, by pytanie było po polsku, a odpowiedź po angielsku.

Własne bazy można tworzyć we wszystkich wersjach programu SuperMemo, ale jest to zbyt skomplikowany proces, by go umieszczać na forum.
Zwłaszcza na tym. Tu mniej więcej 100 razy na dobę pojawiają się żałosne posty nieudaczników, którym się nie powiodło zdać FCE lub radosne tych, którzy nie mają nic do powiedzenia oprócz tego, ze zdali na C.
to byłabym wdzięczna gdybyś mi podał jakąś stronę gdzie to mogę znależć:)
a i dzięki bardzo za zainteresowanie;)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

FCE - sesja zimowa 2003