czy supermemo jest naprawdę takie super

Temat przeniesiony do archwium.
czy naprawdę można nauczyć się aż 3000 słów w miesiąć?! wydaje mi się to niemożliwe. jak to jest naprawdę?
no więc ja jednego dnia przerobiłem (podkreślam - przerobiłem - to nie znaczy że się nauczyłem) 500 słówek :)) ale wymagało to odemnie iluśtam godzin pracy :)
Moim zdaniem jest to możliwe ale musisz mieć trochę czasu i przede wszystkim samozaparcia. Ja np teraz trochę czasu nie robiłem i program kazał mi powtórzyć 1400 słówek :)
Pozdrawiam i polecam Super Memo
Witam

Co to jest to supermemo?
www.supermemo.pl
Nauczyc sie 3000 słówek to jedno ale utrzymac je w pamieci to drugie (liczba powtórek może przytłoczyć). Lepiej wyznaczyć sobie mniejszą liczbę słów np 10 na dzień (ja tak robię od roku). Nie muszę spędzać dziennie więcej niż 20 min z programem i nie jestem nim znudzona. Nawet jezeli opuszczę jakiś dzień to nie nagromadza mi się monstrualna liczba powtórek.
Autor programu przewidział, że znajdą się tacy idioci, którzy będą próbowali uczyć sie po 500 i więcej zwrotów dziennie. Dlatego wprowadził operację Mercy (Ctrl+Y), dzięki której można ponownie rozplanować powtórki, dzieje się to ze szkoda dla procesu zapamiętywania, ale skutkuje.

Z opcji tej powinni korzystać głównie ludzie, którzy uczą się systematycznie, a nagromadzenie powtórek nastapiło z przyczyn niezależnych, np. wyjazdu na urlop.

PS

O wiele barziej podoba mi się post dziewczyny, która uczy się 10 słówek dziennie. Po roku będzie znała ich ponad 3500, a więc tyle ile uczą na 4l4tnich dobrych kursach.
jest SUPER SUPER!!!!
Masz rację, że wątpisz. Jeśli założysz sobie, że będziesz uczyła się 100 słów/zwrotów dziennie, to po miesiącu powinnaś umieć właśnie 3000 nowych słów/zwrotów. Ale pamięć jest ulotna, pozwala zapamiętać te 100 słów dziennie, ale też zapomina pewną ich ilość. Program SuperMemo nie pozwala ich zapomnieć. W zalezności od ocen jakie sobie stawiasz wyznacza każdemu słowu terminy powtórek 1, 2, 3, itd. Powtórki te są wyznaczane w takich terminach, że za każdym razem dane słowo dłużej pamiętasz. Algorytm ustalający terminy tych powtórek został opracowany na podstawie badań naukowych i jest sprawdzony na wielu tysiącach osób.

Ucząc się codziennie 100 nowych słówek, będziesz codziennie otrzymywała pewną liczbę słów do powtórzenia. Po miesiącu zapamiętasz 3000 słów i skończy Ci się baza SuperMemo Basic English. Ale to nie oznacza, że mozesz zrezygnować z uzywania programu SuperMemo ponieważ jeszcze długo (conajmniej dwa lata) program bedzie Ci wyznaczał nowe powtórki.

Może to jest skomplikowane, ale właśnie te powtórki czynią SuperMemo najskuteczniejszym programem edukacyjnym.

Ja swoją naukę angielskiego na studiach zakończyłem wraz z końcem drugiego roku studiów. Po skończeniu studiów i rozpoczęciu pracy okazało się, że muszę uczyć się angielskiego prawie od początku. Prawie każde słowo musiałem sprawdzać w słowniku. To był koszmar. Dopiero SuperMemo pozwoliło mi opanować słownictwo i czytać gazety i książki angielskie bez goraczkowego wertowania słowników.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Szkoły językowe