jaka różnica

Temat przeniesiony do archwium.
od kilku dni korzystam z bezpłatnego supermemo. mam pytanie czym się różni ono od tego które jest do kupienia?
Ne wiem co rozumiesz przez określenie \"Bezpłatne SuperMemo\". Program SuperMemo zawsze był sprzedawany jako pakiet zawierający program i jedną lub kilka baz wiedzy. O ile pamiętam, to kilka lat temu wyszedł na płycie Chipa z demonstracyjną bazą Advanced English. Zawierał ok 40000 zwrotów, ale tylko 500 miało nagrany dźwięk. pełna wersja tej bazy kosztowała ponad 200 zł.
W zeszłym roku na płytce PC World Komputera i dwa lata temu na płytce Magazynu WWW był program SuperMemo i baza First Steps in English. Ta baza nigy nie była wydana jako samodzielny komercyjny pakiet. Baza ta w połączeniu z kasetowym kursem Dr Krzyżanowskiego stanowi bardzo wartościowy materiał przeznaczony dla samouków.
chodzi mi o supermemo.net
SuperMemo.net jest systemem raczej demonstracyjnym niz użytkowym. Można wybrać dowolna z zawartych w systemie baz i uczyć się zawartych w niej zwrotów. Jednak możliwości tego systemu są ograniczone. Nie pozwala np. nagrywać własnego głosu i porównywać z nagraniem lektora. Oczekiwanie na odpowiedź jest czasami zbyt długie.

Zalety tego systemu są następujace:

- jest rzeczywiście bezpłatny;
- zawiera dużą ilość wartościowych baz z różnych języków;
- zawiera wszystkie pełne wersje baz wchodzących w skład pakietu
SuperMemo Basic English;
- daje możliwość wypróbowania systemu przed kupnem wersji \"pudełkowej\".

« 

Pomoc językowa