virtualny cd do SM Speed up

Temat przeniesiony do archwium.
Uzywam SM speed up i chcialbym uzywac tego programu bez wkladania cd za kazdym razem, by uzyskac dostep do audio, jest to meczoce na dlusza mete. Zrobilem sobie obraz plyty(drugiego cd) w alcoholu 120%, ale nic z tego, ciagle prosi o plyte, by uslyszec lektora. Dla wyjasnienia dodam, ze na dysku mam zainstalowany program z cd, a jesli chodzi o lektoea to zawsze chce 2 cd.
Dzieki i pozdrawiam.
Z tego co napisales, wnioskuje, ze wczesniej zainstalowales z napedu optycznego program, a pozniej obraz podmontowujesz do virtuala, gdy tymczasem program szuka plyty w napedzie optycznym.
Dlatego nie masz dzwieku.
W opcjach konfiguracyjnych zmien informacje skad program ma czytac dzwiek, albo zainstaluj bez posrednio program z tego podmontowanego obrazu.
Powinno dzialac.
najłatwiej to osiągnąć bez wygłupiania się z wirtualnymi dyskami. Wystarczy skopiować z płyty folder "elements" na dysk HD i w opcjach programu ustawić ścieżkeę dostępu. Działa bez zarzutu.
dziekuje wam bardzo za porady
prosze tylko o wyjasnienie jak mam ustawic sciezke dostepu w opcjach programu, poprostu nie wiem jak to zrobic, jeszcze raz dzieki
Musisz uzyskać poziom zaawansowany programu SM. Jeśli jesteś na poziomie beginner, naciśniej jednocześnie klawisze Ctrl+Alt+F12. Następnie wybierz z menu na górnej listwie opcje Tools->Options i wybierz zakładkę "Data access" i wpisz ścieżke dostępu do folderu elements Np. C:\SuperMemo\systems\Speedup
wielkie dzieki chodzi dobrze

Btw. dopiero teraz znalazlem inne posty wyjasniajace ten temat,wiec jeszcze raz dzieki za fatyge
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Praca za granicą