SM AE - Speed up! dla CPE

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Jesli o slownictwo, to czy SM AE - Speed up! jest wystarczajacy dla osob chcacych podejsc do CPE???

Slyszalem, ze slownictwo w SM AE - Proficiency jest wyjatkowo wyszukane i ... nieprzydatne?

Jak myslicie?
nie wiem jak wyglada \'speed up\' ale mam SM Proficiency. Myślę, że jest ono dosyć nierówne. Fakt - wiele słówek wyszukanych i nawet po polsku takich nie używam, a część słówek prostych. Pewnie najwięcej jest tych \'średnich\'. Szczerze mówiąc to chyba często definicje są bardziej wyszukane niż słówka same w sobie.
Moim zdanie słownitwo zawarte w bazie SuperMemo Speedup wystarczy, ale musisz pamiętać, że język angielski ma ponad 2.000.000 słow i znaczeń. Zawsze może się zdarzyc, że trafisz na jedno z 1.980.000, których w tej bazie nie ma. Niewiele Ci pomoże wykucie klejnych 20.000 z bazy Proficiency!, bo przecież to będzie tylko oznaczało, że Anglicy mają jescze 1.960.000 słów, których nie znasz.

Na pocieszenie dodam, że tak napradę wystarczy znać tylko 4.000 słow, by przegadacnawet wykształconego Anglika. Ucz się z materiałów zalecanych przez lektora, wypisuj słowka z tekstów i prasy, wierz w siebie. Wszystko musi być OK!