program do słówek

Temat przeniesiony do archwium.
hej. mam pytanie: jaki jest najlepszy program do nauki słówek?? dużo słyszałam u Super Memo i Henry'm itp ale nadal nie wiem, który lepiej kupić. a może znacie jakieś naprawdę dobre matody nauki słówek?;D ja za rok niestety muszę podejść do matury rozszerzonej z angielskiego, czego się trochę obawiam, właśnie ze względu na dość ubogi zasób słownictwa. tzn umiem sporo ale kompletnie w tym momencie nie czuje się na siłach przystąpić do matury rozsz;P który program polecacie? i czy np Henry poziom 1 i 2 to jest takie naprawdę podstawowe słownictwo tylko??
Ja od niedawna używam Profesora Henry'ego i muszę powiedzeć że jestem nim zachwycona :) Jest dużo ćwiczeń ze słówkami i praktycznie same wchodzą do głowy. Większość słówek ma podane konteksty (jedno lub kilka zdań) i dzięki temu łatwiej je zapamietać. Supermemo też kiedyś miałam i również jest dobry, ale na razie zdecydowanie wolę Profesora. W moim przypadku daje większe efekty

A co do poziomu to niech się wypowie ktoś inny, bo ja jeszcze nie przerobiłam go na tyle, aby to oceniać :)

Pozdrawiam
Są trzy naprawdę dobre programy wsomagające naukę słówek:
Profesor Henry - Słownictwo, SuperMemo i eTeacher. Każdy z nich m trochę inne przeznaczenie. Profesor Henry najbardziej nadaje się dla tych uczniów i studentów, którzy pragną ciągu 3-4 lat nauczyć się bardzo dobrze i skutecznie słownictwa podstawowego, wybranego przez autorów tego programu. Program ten daje możliwość tworzenia własnej bazy słówek, ale jest to proces dość skomplikowany i raczej go nie zalecam.

eTeachar najbardziej nadaje się do nauki przed klasówką lub kartkówką, gdy w ciągu tygodnia trzeba nauczyć się 1[tel]słówek. Wprawdzie ma bogaty zestaw słówek, zdań i innych ćwiczezń, ale nigdy mi nie odpowiadało uczyć się tych zestawów firmowych.

Program SuperMemo przeznaczony jest przede wszystkim dla studentów, którzy nieźle znają angielski i pragną się douczyć dużej illości słówek i zapamiętać je na zawsze. Ma dwie zalety, dzięki którym uważam go za najlepszy program do tego celu:

1. Algorytm optymalizacji powtórek;
2. Prostota tworzenia własnych baz słówek.

Najlepszą metodą nauki jest nauka z jednej z baz firmowych (Basic English, Power Words, Speedup lub Proficiency) i jednoczesna nauka z własnej bazy. którą należy tworzyć na podstawie podręcznika, repetytorium lub lektur zalecanych przez nauczyciela/lektora.

Na rok przed maturą radzę Ci skupić sie właśnie na nim. Własną baze powinnaś/powinieneś tworzyć na podstawie zalecanego przez nauczyciela repetytorium. Może to być repetytorium Oxfordu, Longmana czy też Repetytorium leksykalne wydane przez LektorKlett autorstwa Donaty Olejnik.
"Program ten daje możliwość tworzenia własnej bazy słówek, ale jest to proces dość skomplikowany i raczej go nie zalecam."

no nie wiem... może w starszych wersjach to było skomplikowane, ale mam obecnie 5.0 i stworzenie nowej bazy jest bardzo proste. Zaraz po uruchomieniu programu klikamy na "nowa baza" a później wpisujemy tylko jej nazwę i kod (przez siebie wymyślony :) i wszystko działa b. dobrze.
czyli na rok przed maturą lepiejkupić to super memo tak? bo słyszałam też, że Henry'ego. a w Super memo jak wyglada slownictwo? cale jest na jednej plycie czy jakos rozlozone?
Owszem pozornie jest ta ładnie jak piszesz, ale jeśli chcesz mieć bazę z dźwiękiem i zdaniami przykładowymi, to sprawa komplikuje się. Ja bardzo cenie sobie wszystkie programy i kursy Wydawnictwa Edgard, ale w tym przypadku zdania nie zmieniam.
Ja uważam, że tak. NA ROK PRZED MATURĄ Najlepiej będzie kupić SuperMemo i uczyć się równolegle z dwóch baz:

1. Bazy firmowej (Speedup, Power Words, Rozmówki angielskie w miesiąc), tórej wybór zależy od dotychczasowego stopnia opanowania języka i słownictwa angielskiego.
2. Własnej bazy tworzonej na podstawie repetytorium, ktore zalecił Ci nauczyciel. Np. Baza z "Oxford - Repetytorium z języka angielskiego" może liczyć minimum 3.300 słówek/wyrażeń (rozdziały Words Bank i Functions bank).

Uwaga:zaawansowane bazy SM (Speedup, Proficiency, Power Words) są przewidziane na conajmniej 2 lata nauki, szybciej opanować ich w całości raczej sie nie da.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa