Zaginione powtórki w Super Memo

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
Jakiś czas bylem poza domem i poprostu nazbierało mi się dość dużo powtórek. Chciałem je rozplanować i gdy już pasek pkazywał jakieś 50% wyłączono mi prąd... A teraz patrze a tam powtórek 0... Pomocy!
Pozdro
Ten temat był już poruszany. Teraz musisz wykonać:

File->Recovery->Check all (KONIECZNIE)!!!

Jeśli nadal nie bęzie powtórek, to pozostaje tylko:

File->Reset->Collection

i zacząć zabawę od początku.

Żeby zbezpieczyć sie przed takimi przypadkami na przyszłość musisz systematycznie zabezpieczać proces nauki, najlepiej co tydzień.
eee... a jak go zabezpieczyć...?
File->Export->Learning process...

Tylko po wyeksportowaniu tego procesu skopiuj Plik poza folder SM

Odtwarzanie wykonuje się podobnie:

File->Import->Learning process...

Zabezpieczanie procesu nauki jest bardzo ważne w przypadku duzych baz (np. Speedup! lub Proficiency. Mało jest ludzi, którzy są w stanie opanować całą ich zwartość w ciągu mniej niz dwa lata. W tym czasie moga nawet parę razy zmienić komputer.
A ja mam pytanie może głupie ale :P Od wczoraj zaczęłam używać programu supermemo. Jednak na dzisiaj nie została mi przydzielona żadna powtórka to normalne??


>File->Export->Learning process...

i jak znależć to file??
A ja mam pytanie może głupie ale :P Od wczoraj zaczęłam używać programu supermemo. Jednak na dzisiaj nie została mi przydzielona żadna powtórka to normalne??


To normalne.
Jk najbardziej normalne. Program prawie nigdy nie wyznacza powtórek "na jutr", chyba że po pewnym okresie użytkowania określi pamięć jakiegoś użytkownika na "mniej niżz zero". Zazwyczaj pierwsze powtórki wyznacza za 2-5 dni. Jeśli po pewnym czasie uzna pamięć użytkownika za bardzo dobrą, może wyznaczać pierwsze powtórki za 10-20 dni.

Powtórzę jeszcze raz swoją radę wprowadza do cyklu nauki nie więcej niż 30 nowych wyrażeń dziennie. Ucz się codziennie, w weekendy i Boże Narodzenie też. Choroba zwalnia z nauki z SM tylko w szpitalu.
Oj bejotka, nadawałbyś się na poganiacza niewolników. ;-)))

Dzięki za zamieszczanie w necie różnych rad dotyczących SM, bardzo mi pomogły.
a jeszcze w sprawie zabezpieczenia trybu nauki

File???? gdzie moge znalezc??
dokladniej chodzi mi o to co bejotka napisałeś:
>File->Export->Learning process...

Jakiś skrót klawiaturowy??
Nauka języków, jak nic innego, wymaga systematyczności i wyjątkowej pracowitości. Wcale nikogo nie poganiam, próbuje tylko pomóc tym, którym się chce pracować z SM nad językiem. Spróbuj się uczyć c drugi dzień,albo wprowadzać 100 nowych wyrażeń dziennie. Wtedy przekonasz się, że miałem rację.

Oczywiście może się znaleźć student, który będzie pracował w tempie 100 słówek na dzień, ale sądzę, że taki trafia się raz na 1000 albo 10000. świadczą o tym również niektóre posty na tym forum.
To jest opcja menu, dostęna z poziomu (level) "advanced".
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

Programy do nauki języków