SUPERMEMO !!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie - mam wielka prosbe do wszystkich uzytkowników Supermemo 98.
Jak zmienić sposób odpytywania z POLISH-ENGLISH na odwrotny.
Czytam FAQ i nic nie moge znalezx - pomózcie prosze !
Przy okazji jeszcze jedno pytanie. Co to jest Supermemo, skąd je wziąśc i ile kosztuje? :) To w sumie 3 pytania :P :)
Supermemo 98 to program do nauki słówek - wg mnie SWIETNY! - oszczedzasz czas na nauke tych slowek ktore uwazasz za najtrudniejsze. - mozna go sciagnac ze strony prodeucenta za FREE!

Ponawiam prosbe o odp na moje pytanie powyzej

Pozdrawiam wszystkich i czekam na pomoc z WASZEJ strony
Napisz z jakiej bazy korzystasz.
Ja mam bazę w pliku tekstowym i też bym się ucieszyła, gdyby się to dało odwrócić w SM98.
Witaj Bejotka - ciesze sie ze odpisujesz - moja baza jest najzwyklejsza -
Q: ....
A:

Q:
A:
Chcialabym aby program odpytywal mnie odwrotnie. Jak to zrobić????????
Zasadniczo uważam, że nie należy zmieniać kolejności odpytywania. Trzeba ucząc się po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi zamknąć oczy i w myślach odwrócić pytanie z odpowiedzią. Przecież uczymy się języka po to, by nasze polskie myśli wyrażać w angielskich słowach (wyrażeniach i zdaniach).
Jeśli jednak upieracie się przy tym odwracaniu, to po pierwsze przeczytajacie na stronie producenta FAQ, tam na 100% jest odpowiedź.
Jeśli jej nie znajdziecie, to mam własny, choć bardziej skomplikowany sposób:
- eksportuję bazę do postaci Q&A;
- importuję ją do wersji SuperMemo 7 (można znaleźć na stronie http://www.angielski-online.pl/component/option,com_bookmarks/Itemid,53/
- zamieniam kolejność pytań i odpowiedzi w tej bazie;
- Eksportuję ją do postaci Q&A;
- W SM98 importuję ten plik do bazy English-Polish.

Trochę to skomplikowane, prawda? Dużo lepiej zastosować metode zalecaną przez producenta.
Dzieki - a jezeli tamta metoda jest latwiejsza to czy moglbys/labys skopiowac te infomacje i wkleic tu na forum??????????????
Baaaaaaaaaaardzo prosze - przyda sie wielu osobom majacym podobne problemy.

Z gory wielkie dzieki :)
Poszukaj!
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia