Angielskie trawniki a programy językowe

Temat przeniesiony do archwium.
Kiedyś pewien Polak zapytał Anglika co trzeba robić, żeby mieć przed domem taki piękny trawnik jak w jego ogródku. Anglik odpowiedział:
trzeba mieć bardzo dobrą glebę, bardzo dobrą trawę, a potem wystarczy tylko podlewać, deptać i strzyc, podlewać, deptać i strzyc... rok, dwa, trzy..., a po 353 latach będzie Pan miał trawnik jak u mnie.

Podobnie jest z nauką angielskiego wspomaganą komputerowo.

Trzeba mieć bardzo dobry program. trochę czasu, dużo samozaparcia, a potem wystarczy tylko klikać, słuchać i powtarzać (głośno i wyraźnie), klikać, słuchać i powtarzać, klikać, słuchać i powtarzać... rok, dwa, trzy... a po 353 latach będzie mozna mówic po angielsku prawie jak native, chyba, że używasz programu SuperMemo w wersji MSM. Wtedy skrócisz okres nauki o 350 lat.

;))
"[...]chyba, że używasz programu SuperMemo w wersji MSM.[...]"

Co za piękne i negatywne podejście do wersji UX, która zdobywa coraz większą popularność i jest dobra. Muszę zrobić chyba test UX vs MSM - wstawić od obu baz te same słówka, a później klikać takie same odpowiedzi w obu programach i sprawdzić czym się różnią powtórki - czy w tych samych, czy w innych dniach są wyznaczane... o rozumiem, że o to Tobie chodzi ? że pod tym względem MSM jest lepsze - lepiej powtórki wyznacza ?? Bo ja w tym programie chyba innych algorytmów nie widzę.
Tak na marginesie...Dla mnie jedną, ogromną przewagą MSM nad UX jest to, że w MSM mogę zmienić czcionkę dzięki czemu bez problemu mogę wprowadzać zapis fonetyczny ze słowników :)
Ty jeszcze wielu innych rzeczy nie widzisz. A jeśli chodzi o terminy powtórek, to z góry Ci powiem, będą inne. Zresztą nawet w SM UX jeśli będziesz się uczył równolegle z twojej bazy i jej duplikatu pod inna nazwą, to terminy międzypowtórkowe będą różne. Taki jest algorytm SuperMemo.
OK, to nie zakładając nowego tematu mam pytanie...

UX vs PH6 - co byś wybrał? Bo ostatnio zafascynowałem się Profesorem 6.0 (aż kupiłem słownictwo i rozumienie...) i pracuje z nim, jestem z niego zadowolony itp. Więc co Twoim zdaniem ma "lepsze powtórki" UX i PH6 ?
Zadałeś trudne i dziwne pytanie. Nie wiem co znaczy "lepsze powtórki". Jestem przekonany, że algorytm powtórek jest lepszy w SuperMemo, niezależnie od wersji. Natomiast Profesor Henry lepiej uczy słówek, ma też lepiej dobrane słówka. Wielokrotnie też pisałem, że PH ma przewagę nad SM polegającą na kiliku przykładowych zdań do każdego słówka.

Natomiast MSM w pakiecie Extreme przeważa nad PH głównie tym, że uczy myśleć i ma o wiele łatwiejszy moduł redakcji, pozwalający poprawiać literówki (występujące nawet w bazach komercyjnych) w procesie nauki.

Literówki występują nawet w ukochanej przez Ciebie bazie "Angielski? No rpoblem! Plus". (tzn. w Supermemo UX).
No nie ukochanej :) SM UX bardziej mi odpowiada w nauce języka rosyjskiego - ten kurs bardziej przypomina "podręcznik" i jest jakoś lepiej mi się uczyć. Natomiast jeżeli chodzi o słówka, to oczywiście, że najlepszy jest pakiet Extreme z MSM - zresztą nie ma innego pakietu do SM ze słówkami (w wersji UX).

Więc:
- rosyjski - SM UX
- angielski - mi to bez różnicy czy MSM czy UX
A ja tam wole SMUX. Jedyną rzeczą, która mi przeszkadza to zbyt ubogie, moim zdaniem, opcje formatowania tekstu (np. nie można zmienić wielkości lub koloru czcionki) oraz zbyt duża moim zdaniem "lekkość" tej wersji - tzn. przydałoby się jednak trochę więcej opcji, np. obsługa "leeches", trochę więcej "templates", itp.

Pzdr
@espano

Pisałem do wydawcy SM UX w sprawie formatowania tekstu - zmiana koloru czcionki, wielkość czy chociażby możliwość zmiany na np "TIMES...", "Arial" "IPA", (służy do zapisu fonetycznego). Odpowiedzieli mi, że nie planują tego wprowadzić w najbliższym czasie. Wczoraj wysłałem e-maila z zapytaniem czy planują wprowadzić taki "rejestrator dźwięków" przy tworzeniu bazy (coś w stylu jak jest teraz w ProfesorHenry) tzn abyś mógł włączyć nagrywanie, odtworzyć słówko w słowniku i po zakończeniu aby ten dźwięk był przypisany do tego elementu, który teraz tworzymy.
Jakbyś mógł to napisz do nich też z takimi prośbami, może jak dostaną trochę takich wiadomości to wprowadzą te zmiany.
Myślę, że cały sekret negatywnego podejścia bejotki do wersji UX kryje sie w tym, że po prostu ma on dużo baz zrobionych dla wersji MSM i żal mu "przesiąść" się na nową wersję programu... musiałby robić wszystko od początku :)

Pzdr
A wiesz, że może i napiszę.

W sumie nie jest to prawdę mówiąc dla mnie najważniejsza zmiana. Choć użyteczna, mogłabym się bez niej obejść.

Natomiast o wiele bardziej zależałoby mi na wprowadzeniu obsługi "leeches".
A tak na marginesie to to "leeches" to co to jest? bo chyba nie wiem....
Pijawka (leech) - szczególnie trudny element sprawiający problemy przy nauce. W SM 2006 (nie MSM) obsługa pijawek jest bardzo rozbudowana. W MSM też coś jest na ten temat, ale chyba uproszczone. W UX nie ma nic.
Zadziwiająca jest Twoja logika. Rzeczywiście mam BARDZO dużo baz dla MSM, ale to nie oznacza, że muszę "się przesiadać" na SM UX. Ja zawsze twierdziłem i twierdzę, że MSM jest lepsze pod względem nauki. Bazy SM UX są tylko ładniejsze.
"Rzeczywiście mam BARDZO dużo baz dla MSM, ale to nie oznacza, że muszę "się przesiadać" na SM UX."

Nigdzie czegoś takiego nie napisałam. W moim poscie nie ma takiego wniosku. Nie wiem skąd to wziąłeś.
Przeczytaj ze zrozumieniem swój poprzedni post, to zauważysz.
Wiesz, czasami takie głupstwa wypisujesz, że ręce opadają...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia