supermemo-ile nowych slowek dziennie ?

Temat przeniesiony do archwium.
witam , wlasnie zaczynam uczyc sie z super memo ( Speed up ) i chcialam zapytac jaka jest optymalna ilosc nowych slowek dziennie ?
hej kolezanko!!ja jestem bardziej zainteresowana coz to jest dokladnie to \"super memo\":)pozdro:)
Scared....supermemo to program pomagajacy w nauce slowek, ktory pomorze ci takze w codziennych powtorkach. Korzystanie z niego wymaga systematycznosci. Dopiero wtedy mozna zauwazyc efekty.
Pozcytaj sobie troche w internecie. Na pewno znajdziesz duzo informacji w wyszukiwarce www.google.pl, jak i na stronie www.supermemo.net.pl
Pozdrawiam.
Nie ma optymalnej liczby słówek do zapamiętania dla kazdego uczącego się. Każdy z nas ma inne zdolnosci zapamiętywania, inną metodę nauki. Dlatego ja osobiście uważam, że ucz ąc się 30 słówek dziennie zapamiętamy całą zawartość baz Speedup! lub Proficiency! w ciągu 2 lat. Później conajmniej przez rok trzeba będzie powtarzać zapamiętane słówka. Oczywiście cały czas piszę o zapamiętywaniu nowych słówek i zwrotów. Do tego dojda jeszcze codzienne powtórki, dlatego bardzo szybko trzeba będzie się uczyć 1[tel]słów i zwrotów dziennie,
Co chwila na tym forum ktoś wspomina o super memo. Odwiedziłam tę stronę internetową. Czy to jest bezpłatne??? No i jak działa?? Dzieki z góry za pomoc ;-)
Niezbyt uważnie czytałaś informację ze strony firmowej, znajdują się tam informacje ofertowe z cenami każdego pakietu. Podstawowe pakiety Basic English, Speedup, Proficiency i Power Words kosztują ok. 60 zł.

Zasada działania jest prosta. Codzienie uczysz się stałej ilości nowych słowek (najlepiej 20 - 30). Program dla każdego zapamiętanego zwrotu (słówka) wyznacza termin najbliższej powtórki. Po kilku dniach zacznie na początku \"przepytywać cię\" z zapamiętanych słowek. I znów bedzie wyznaczał optymalne terminy powtórek. po 2-3 miesiącach ucząc się 20-30 słowek/zwrotów dziennie będziesz musiała powtarzać codziennie 1[tel]słowek. Dlatego ludzie, którzy zaczynają od 1[tel]słowek dziennie, robia duży błąd. Gdyż powtarzanie kilkuset zwrotów prowadzi do załamania.
Temat przeniesiony do archwium.