Rozumienie

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich zglaszam sie dowas bo juz nie wiem co mam robic moze tutaj znajde jakies pocieszenie lub rady dotyczace mojego problemu. Wiec tak mieszkam w angli od roku jak przyjechalem do angli wgl. nie rozmawialem po angielsku 4-5 miesiecy temu zaczolem sie uczyc angielskiego i poprostu az mnie nerwy ponosza poswiecam czas na nauke jezyka i z obcorkajowcami z litwy rosji ukrainy portugali porozumiewam sie bez problemu rozumiem wszystko co gadaja tez bardzo duzo gadam tylko gdy przychodzi mi rozmawiac z anglikiem poprostu go nie rozumiem nie potrafie wyluskac ani jednego slowa z kontekstu zdania moge gadac 2h anglik mnie rozumie ale jak on sie odzywa nie rozumiem nic umnie w pracy nie ma opcji gadac z anglikami bo znam tylko 2 na cala fabryke i nie ma czasu z nimi gadac wiec jak to jest mozliwe moja szefowa podeszla domnie wyprowadzila zdanie nie zrozumialem nic moja kolezanka z litwy powiedziala mi doslownie to samo co angielka i zrozumialem wszystko nigdzie na necie nie mozna znalesc mp3 filmikow z akcentem wszedzie gadaja czysto powoli wyraznie a anglicy u mnie w pracy maja taki ochydny akcent ze nie mozna ich zrozumiec jak by kluski mieli w ustach czasami mam wrazenie ze jak oni gadaja to nie wypuszczaja powietrza z ust tylko jak mowia to wciagaja powietrze jesli wiesz gdzie moge znalesc jakies materialay audio z akcentem angielskim bede bardzo wdzieczny dzieki
Moze ogladaj czesciej telewizje angielska jakies seriale ale brytyjskie a nie amerykanske. Ja mam podobny problem np ogladam tv i nie potrawie zalapac co mowie ale jak wlacze napisy i czytam co to mowia to rozumiem wszysto moze tez po prostu trzeba czasu zeby sie oswoic z ich akcentem.

« 

WYJAZD DO ANGLII

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie