Metodyka pracy na lekcji (konwersacje)

Temat przeniesiony do archwium.
Dzień dobry,

Jestem mniej więcej na poziomie B2, zapisałem się na lekcje angielskiego z native speakerem (prywatnie 1:1). Gramatykę uczę się sam, słówka również uczę się sam. W domu ciężko jest rozmawiać sam ze sobą :) i mimo, że czasami ćwiczę opisywanie tego co widzę na ściszonym telewizorze to nie jestem w stanie wykrywać wszystkich swoich błędów oraz zwracać uwagi na poprawną wymowę.

Chciałbym aby ktoś mi wskazał co mogę przygotować na zajęcia, aby razem z lektorem ćwiczyć płynność mojej wymowy, coś ciekawego a zarazem wymagającego mówienia. Wiem, że jeżeli ja czegoś nie przygotuję to będzie znowu rozmowa o wszystkim i o niczym, a chciałbym jakoś ukierunkować te nasze spotkania.

Pozdrawiam,
skoro piszesz, że nauczyciel ma do zaoferowania tlyko rozmowę o wszystki i o niczym, moim zdaniem powinieneś zmienić nauczyciela. Zacznij jednak od porozmawiania z nim na temat tego, że to on ma przygotować na zajęcia ciekawe dla Ciebie materiały, w tym tematy do rozmów. Żeby rozmwaić o wszystkim i o niczym, wystarczy pójść do pubu i postawić takiemu Angolowi :-) piwo. Podejrzewam, że korepetycje więcej Cię kosztują.
Zapytalabym sie tez nauczyciela o jego dokladne kwalifikacje.

« 

PRACA W ANGLII OD ZARAZ

 »

Pomoc językowa