Interrogative

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.
Otóż mam problem z formą interrogative. Miałam to na kartkówce i zostało również zadane ćwiczenie do domu, aby z podanych zdań utworzyć inne formy gdzie jedną z nich jest właśnie interrogative. Chciałam zapytać, co to w ogóle jest i jak się ją buduje.
Z góry dziękuję.
interrogative - pytanie, wiec prawdopodobnie miałaś ze zdania twierdzacego zrobić pytanie
np. she teaches English - what does she teach?
A, rozumiem. Bo mam np. takie zdanie: You made my day. Czyli formą interrogative będzie: Did you make my day?
+ Jest to co innego niż wh- question, prawda?
zastanów się, czy 'you made my day' to jest dobra odpowiedź na twoje pytanie
Przepraszam, ale ja już sama nie wiem :/ Mam w poleceniu z podanych zdań utworzyć formę affirmative, negative, wh- question i interrogtative(oczywiście jeśli np. zdanie podstawowe jest w formie affirmative, to nie trzeba go tworzyć kolejny raz).
you made my day - what did you make?
Dziękuję za odp.
chwila, 'you made my day' to idiom. Chcesz pytac o idiomy w ten sposób: "Spuściła nos na kwintę" - "Na co spuściła nos?"

skoro to jest ćwiczenie bardzo gramatyczne, spokojnie możesz utworzyć pytanie 'did you make my day?', a jeszcze lepiej 'did I make your day?".
Who was to make my day ? albo cos w tym rodzaju,..cos takiego obilo mi sie o uszy.
odpowiedzią na takie pytanie byłoby 'you were to make my day'
edytowany przez zielonosiwy: 28 wrz 2015
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Mógłby ktoś przetłumaczyć proszę

 »

Nauka języka