Jak skutecznie i ciekawie poprowadzić konwersacje na korepetycjach 1:1?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
Krótko, zwięźle i na temat. Jak w temacie, proszę oświećcie mnie, bo mam tylko jeden dzień na przygotowanie materiału. :( Póki co wymyśliłam jedną zabawę a mianowicie losowanie kartek z jednym czasownikiem a następnie podanie kilku słów, które się z podanym czasownikiem kojarzą ( takie drzewo, które składa się z 12 słów). Następnie tworzenie zdań, które zawierają wszystkie wymienione czasowniki. Zajęci trwają 60 minut, jakoś nie wyobrażam sobie aby wałkować tą metodę przez całą godzinę. :)
Dodam, że osoba jest na poziomie B1/B2. Ratujcie!
By zrozumieć filozofie nauki języka angielskiego i przy okazji podszlifować trochę gorąco polecam "slow easy english". Wystarczy wbić takie hasło w google lub na youtube. Proponuję zacząć od wysłuchania

Podejście nijak się ma do tego co nam wbijają w szkole, czy na słabych korepetycjach. Warto posłuchać i postarać się zrozumieć.
czyli wedlug tego gością istotne są vocabulary, grammar, pronunciation -ale ja sie tego wszystkiego uczylem w szkole i tego sie uczy na korepetycjach.

Może ciebie zakonnice uczyly angielskiego i nie mialeś tych rzeczy???
Mieszkam w Krakowie i chodzę do szkoły językowej LINCOLN - miałem kilka zajęć z native speakerem i rozpoczynaliśmy zajęcia od zwykłej rozmowy... fajna sprawa i przydatna. :)