Szukam dobrego słownika na cd lub dvd

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie wszystkie ludki ! Fanatycy języka angielskiego!
Mam do was taką sprawę i wierzę że pomożecie studentce :]
A mianowicie..Szukam jakiegoś dobrego słownika na cd lub dvd ang-pol pol-ang.Chodzi mi o to by był bardzo dobry-by było w nim dużo slowek,by możba było je łatwo wyszukać -by był po prostu the best!Powedzcie jakie wy macie słowniki i jakie byście radzili kupic.Aha!Please od razu podajcie cenę i napiszcie gdzie można dostać te slowniki!Z góry dzięki! A jeszcze jedno!Zamierzam być studentką anglistyki jeszcze-więc weżcie to pod uwagę proponując mi zakup jakiegoś slownika.Z goruy dzieki i czekam na wasze odpowiedzi ;}
Witam!!
Szukasz naprawde dpbrego slownika??Wedlug mnie nie ma nic lepszego jak Oxford English Dictionary-->slownik angielsko-angielski z polskim tlumaczeniem + indeks polsko-angielski.Slownik jest bardzo przejrzysty,wyjasnienia w j.angielskim sa latwe do zrozumienia,nawet z malym zasobem slownictwa.Niedawno ukazalo sie nowe,ulepszone wydanie z plyta(najlepsze jest to,ze cena wydania z plyta nie rozni sie od tego bez plyty!!ha!).No wlasnie,i cena.Bedzie on kosztowal ok. 55 zl.(moze troche mniej,moze wiecej).A jesli chodzi o jego dostepnosc,powinnas zajrzec do dobrej ksiegarni(jezykowej,jesli to mozliwe).Jesli natomiast wygodniej Ci jest zajrzec na internet,wejdz na: www.matras.pl Jest to adres ksiegarni,ktora miesci sie w Katowicach.
To tyle.Zycze powodzenia w poszukiwaniach!!
Na poczatek proponuje tak jak moj przedmowca Oxfordskiego Wordpowera jednak po jakims casie moze sie okazac ze nie wszystko w nim jest a wtedy NAJLEPSZY jest The Kościuszko Foundation Dictionary sa to 2 tomy + CD wiecej info http://www.kosciuszkofoundation.org/Dictionary.html Jednak jego cena jest szokujaca i rzadko ktorego stunenta na niego stac (300 PLN) Ale skoro chcesz studiowac filologie moze lepiej od razu zakupic cos z najwyzszej polki!
A ten Kosciuszko nie jest przypadkiem w wersji amerykanskiej?
Ostatnio PWN i Oxford wydaly wielki multimedialny słownik angielsko-polski i polsko-angielski, nie widzialam, ale opinie ma swietne. Jezeli to jest to samo co w wersji papierowej, to rzeczywiscie rewelacja. Kosztuje ok. 200 zl, na merlinie 182 (http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/388061), widzialam rowniez w Empiku.

Pozdrawiam
Polecam Cambridge Advanced Learner's Dictionary z CD. Niedrogi i bardzo dobry, przyjazny dla użytkownika słownik. Posiada Quickfind, Superwrite i wiele innych przydatnych funkcji.
Ja polecam Longman Dictionary of Contemporary English jest angielsko-angielski - posiada takie bajerki jak Activator i Exercises mozna odtwarzac wymowe angielska i amerykanska... Calkiem ciekawy :)
Ludziska, litosci ! Przeciez autorce posta chodzi o slowniki ang-pol, pol-ang. Nikt nie twierdzi, ze slowniki Longmana czy Cambridge nie sa warte uwagi, ale to chyba temat nie na ten watek...
Napisala ze chce byc studentka anglistyki wiec takie slowniki tez jak najbardziej sie przydadza...
Ale byc moze opinie na temat slownikow jednoezycznych zna lub tez takowy posiada. Albo po prostu ten temat poki co jej nie interesuje. Naprawde trudniej jest o slownik dwujezyczny, chocby z racji tego, ze jest ich mniej (Oxford/Longman/Cambridge/Macmillan i cokolwiek jeszcze innego sa porownywalnie dobre).
Kurde! Mi chodzi o słownik polsko angislki i angilesko polski a nie ang-ang!!
To nie na mnie krzycz :) A odpowiedzi masz powyzej.
Pwn-Oxford, świetne słowniki, mam i polecam, dla tłumaczy znakomity. Cena powalająca: ok. 200 za jedną część , ale jeżeli to do tłumaczeń to myślę, że warto.
Temat przeniesiony do archwium.