etnolingwistyka na UAM

Temat przeniesiony do archwium.
hej! zamierzam wybrac sie na entolingwistyke na UAM.mam pare pytan: 1.jakie jezyki mam do wyboru na jezyk specjalistyczny?
2.jakie moga byc przykladowe pytania z gramatyki polskiej na rozmowie kwalifikacyjnej?
3. prosze o wypowiedz studentow tego kierunku o ogolny opis tych studiow,czy sa ciezkie itd. i w jakim stopniu moga tych dwoch wybranych jezykow nauczyc :)
pozdr. Alus :)
>1.jakie jezyki mam do wyboru na jezyk specjalistyczny?

Co roku inne (5). Bywają bardzo egzotyczne, bywają i europejskie, nawet te popularniejsze. W tym roku do wyboru były: francuski, hiszpański, rosyjski, indonezyjski, khmerski. Rok wcześniej japoński, chiński, suahili, nowoperski, arabski. Jakie będą za rok, jeszcze nie wiadomo, na drzwiach otwartych podobno mówiono, że na pewno japoński i hiszpański i być może szwedzki.

>2.jakie moga byc przykladowe pytania z gramatyki polskiej na rozmowie
>kwalifikacyjnej?

Ulubiona dziedzina gramatyki i pytanie z niej; rozbiór logiczny zdania; analiza słowotwórcza wyrazu.

>3. prosze o wypowiedz studentow tego kierunku o ogolny opis tych
>studiow,czy sa ciezkie itd.

Najwięcej pracy jest z angielskiego, choć to zależy też od tego, na jakim poziomie jest się w momencie rozpoczynania studiów. Z języków spec. bywa różnie, zależy od wykładowcy (niektóre języki ma się zresztą z paroma osobami). Do tego jest jeszcze antropologia z etnologią kultury, którą większość osób nie przejmuje się aż do egzaminu w czerwcu, oraz językoznawstwo, do którego warto przykładać się na bieżąco.

> i w jakim stopniu moga tych dwoch
> ybranych jezykow nauczyc :)

Oj, ja jestem dopiero na 1 roku i tu raczej nie pokuszę się o odpowiedź :), mam nadzieję, że dużo ;), co przy sporej liczbie godzin i dużej intensywności nauki powinno się udać. Intuicyjnie też przypuszczam, że znajomość np. hiszpańskiego i rosyjskiego, czyli języków relatywnie łatwych, powinna być większa po skończeniu studiów niż w wypadku np. języka arabskiego, ale może jestem kompletnie w błędzie.
dziekuje za odpowiedz :) mam jeszcze takie pytanie: czy ciezko bylo sie dostac na ten kierunek? (chodzi o srednia ilosc osob na jedno miejsce) i na jakim poziomie jezyka angielskiego sa zwykle studenci zaczynajacy te studia? dzieki :)
mam jeszcze takie pytanie: czy ciezko bylo
>sie dostac na ten kierunek? (chodzi o srednia ilosc osob na jedno
>miejsce)

ok. 4, bodaj 4,5

na jakim poziomie jezyka angielskiego sa zwykle studenci
>zaczynajacy te studia?

Bardzo różnym. Są np. osoby z maturą międzynarodową i ludzie, którzy zdawali na etno inny język i na początku są z angielskiego wyraźnie słabsi.
Ja tez bym chciala pojsc na etnolingwistyke, chociaz dopiero tydzien temu dowiedzialam sie dokladnie, co to jest. Po przeczytaniu informatora nie moglam dojsc do siebie przez ok minute, po tym jak sie dowiedzialam , ze mozna sie uczyc suahili... Uau. Chcialabym kiedys pojechac do afryki, wiec pasuje mi ten jezyk.

Mam pytanie: czy studiujac etnolingwistyke, mozna jeszcze studiowac inny kierunek ? czy duzo osob wyjezdza za granice na stypendium? Pzdr :)
Suahili mozna studiowac ale nie co roku, nigdy nie wiadomo dokladnie jakie jezyki beda .
Co do studiowania drugiego kierunku to baaaardzo duzo osob to robi albo ma taki zamiar :) O tym szerzej moze wypowie sie Tawi. A o stypendiach to nie mam pojecia :/ Zapraszam Cie rowniez na strone www.aci.pl >> charakterystyka kierunkow >> etno , gdzie mozesz dowiedziec sie wiecej :)
>Co do studiowania drugiego kierunku to baaaardzo duzo osob to robi
>albo ma taki zamiar :) O tym szerzej moze wypowie sie Tawi.

Czuję się wywołana;), ale właściwie nie wiem co napisać :).

Można studiować dwa kierunki, sama tak robię i robi tak wiele osób, chyba na etno proporcjonalnie dużo w porównaniu z innymi kierunkami. Drugie kierunki są zresztą różniaste, głównie nauki humanistyczne, społeczne, inne filologie, ale są też osoby z AE i różnych innych kierunków. Oczywiście, ze studiowaniem dwóch kierunków łączy się dwa razy tyle pracy i inne atrakcje w rodzaju dopasowywania planów ;). W każdym razie, da się.

> A o
>stypendiach to nie mam pojecia :/

Są, są. Jest, jak wszędzie na uniwerku, Sokrates Erasmus (mają podpisane sporo umów, można sobie poczytać na takiej gazetce na korytarzu :)), są też inne możliwości, zwłaszcza do krajów pozaeuropejskich, gdzie Sokrates nie dociera. Oczywiście, przypuszczam, że wyjeżdża mniej osób niż by chciało, ale tak jest praktycznie wszędzie. Można też oczywiście starać się o stypendia poza uczelnią, generalnie w tym zakresie sama uczelnia nic nie zapewnia.
Cześć! czy egzaminy na etno są jakieś straszliwie trudne? boję się rozmowy z gramatyki języka polskiego... jak dokładnie wyglądają egzaminy i czy kierunek jest fajny? pozdro
Jesli macie jakieś pytania do studentów Etnolingwistyki albo innych kierunków Instytutu Językoznawstwa to możecie pytać na naszym forum: www.ij.wojjy.com/forum.
pozdrawiam
wojjy
Ale na tym forum nic nie ma :).

Nie rozumiem, po co instalować rozbudowany skrypt i wydzielać osobne podfora dla każdego kierunku - w taką aktywność studentów w Internecie nie wierzę. Widziałam, jak wyglądały fora dużo większych kierunków...

Ale życzę powodzenia, będę kibicowała :).

I czekam na jakąś inicjatywę umieszczenia planów w sieci + publikowania materiałów, notatek, skryptów.
Tawanno, kazdy produkt ma kilka faz cyklu zycia (o czym nie dowiesz sie na etno). Forum IJ powstalo dokladnie 2 dni temu. Dopiero jutro, albo pojutrze pojawia sie o nim informacje na wydziale IJ. Ja postanowilem skierowac moja oferte rowniez do kandydatow. Daj temu projektowi rozwinac skrzydla.
A oczekiwanie na inicjatywe wlasnie przerywam: zrob cos - to bedzie!!
Pozdrawiam i mam nadzieje, ze bedziesz zagladac i brac czynny udzial w rozwoju forum IJ
Wojjy musisz popracowac nad reklamą forum :P ja jako kandydatka bede starac sie uczestnic aktywnie w miare mozliwosci :]
Oj, trochę poczucia humoru proszę :).

Poza tym zaproponowałam stworzenie jakiegoś centrum wymiany materiałów i umieszczenie w sieci planów - i to już było zupełnie poważnie, mile widziana byłaby jakaś odpowiedź :).

A co do reklamowania się na wydziale, skuszona taką reklamą zaglądałam na kanał irc-owy etno - i nic :(.
tym razem juz bez bledu :) Tawananno, prosze skontaktuj sie ze mna przez email, albo wiadmosc prywatna przez forum. A jesli mozesz to poinformuj na irc-kanale o forum. Bedzie Ci to policzone na + :)
pozdrawiam
heja :) chciałabym nawiązać kontakt z wiarygodnym źródłem bo wybieram się na etno w przyszłym roku :) najbardziej interesuje mnie to jaki język ( i czy w ogóle) jest dominujący ponieważ do tej pory spotykałam się na innych forach z tym, że niemiecki, a nie angielski (??) na stronie UAM podają, że trzeba zdawać język nowożytny i do wyboru któryś z przedmiotów, ale nie zaznaczają czy na poziomie rozszerzonym czy podstawowym. byłabym wdzięczna za odpowiedź. pozdrawiam
Mam pytanie, czy na etno można studiować jedynie dwa języki, czy jest możliwość większej ilości ?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa