Reading na I roku filologii angielskiej!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Kochani prosze pomóżcie mi!!! W październiku zaczynam studia - filologię angielską i chciałabym wykorzystać wolny czas który mi jeszcze pozostał jak najlepiej - myślę że dobrze by było gdybym zaczęła czytać jakieś lektury itp. Dlatego błagam studentów filologii lub kogokolwiek kto wie coś na ten temat - CZY MOŻECIE PODAĆ MI JAKIEŚ TYTUŁY LUB STRONY INTERNETOWE KTÓRE MI POMOGĄ??? CO POWINNAM TERAZ CZYTAĆ???
Prosze pomóżcie mi!!! Z góry baaaaaaaaaaaaaaardzo dziękuję i pozdrawiam!
Hej, nagietka, ja też jestem na I roku. Gdzie studiujesz? (ja na UW)
Na Akademii Pedagogicznej. Gratuluję dostania sie na UW!!!
Nie wiesz przypadkiem czegoś o readingu?????
Ja też dostałam się na AP! Dziewczyny gratuluję wam!!! Jednak bardzo proszę , napiszcie coś o readingu!!!
Chwali sie, ze chce Ci sie czytac ;-) Lektur na pierwszym roku jest od groma i rzeczywiscie czasami ciezko sie wyrobic, ale odpowiedz na Twoje pytanie wcale nie jest taka latwa. Wybor lektur, choc dosc kanoniczny, jest w gestii prowadzacego, ergo - moze sie roznic nie tylko miedzy uniwerkami ale nawet miedzy poszczegolnymi rocznikami ;-) co nie ulatwia sprawy. Po drugie, w te ksiazki chcac nie chcac trzeba bedzie wrocic przy ich omawianiu i moze sie okazac ze bedzie sie to rownalo ich ponownej lekturze...
Ja na Twoim miejscu po prostu poczytalabym cos ze wspolczesnej literatury brytyjskiej lub amerykanskiej - korzystaj z jeszcze z wakacji. \'Canterbury Tales\' jeszcze zdazysz przeczytac ;-)
Jesli mimo to sie upierasz to sie jeszcze odezwij - puszcze Ci liste ;-) Napisz jedynie co by Cie interesowalo.
Pozdrawiam
Dzięki Pocahontas!!!
Interesuje mnie w zasadzie wszystko co powinam przeczytać. Wiem że nie zdążę już przeczytać wszystkiego ale baaaaaaaaaaaaaardzo Cię proszę poślij mi tę listę - wtedy będe już miała jakieś rozeznanie i ewentualnie coś sobie przeczytam. A właśnie o taka listę lektur mi chodzi. ;)
Z góry dziękuję i gorąco pozdrawiam!!! :))))))
A czy byłby problem z zamieszczeniem tej listy tutaj?? Please. (Ładnie sie do Ciebie uśmiecham w tej chwili :) ) Zapewne więcej osób (za mną włącznie) chętnie by się dowiedziało co mniej wiecej będą czytać już niedługo. Pewnie Beowulf, Canterbury Tales itp. Ale co jeszcze?? I co z tego (tak subiektywnie, oczywiście) sprawia najwięcej kłopotu, jeśli chodzi o zrozumienie, interpretację itp.
hello, a ty z jakiego uniwerku? szukam ludzi z UW
Lista jest nieco przefiltrowana - na przykład po macoszemu potraktowalam poezje i wcale jej nie wypisalam ;-) a jest jej dosc duzo. Nie wszystkie z tych lektur wymagane sa tez w calosci na zajeciach - omawia się np. poszczegolne akty jedynie, ale i tak dobrze znac calosc. Lista dotyczy mniej wiecej dwoch pierwszych semestrow - zalezy jak obszernie prowadzacy zechce to omawiac i tez nie wiadomo czy nie zechce wybrac czegos innego danego autora. Ominelam tez pisma krytyczne np. Pope\'a, które tez się omawia. Lista supplementary readings (które często okazuja się nie tak bardzo supplementary na egzaminie) jest dwa razy dluzsza. Plus critical writings. To jest mniej wiecej pierwszy rok z literatury angielskiej (jeszcze druga dawka angielskiej i amerykanska Was czeka ;-))

1.Geoffrey Chaucer - Canterbury Tales (Prologue/Nun\'s Priest\'s Tale - najczesciej)
2. The Dream of the Rood
3. Sir Gawain and the Green Knight
4. Christopher Marlowe - Doctor Faustus
5. Shakespeare - Henry IV; Mackbeth; A Midsummer\'s Night\'s Dream; The Tempest
6. John Milton - Paradise Lost
7. William Congreve - The Way of the World
8. Daniel Defoe - Robinson Crusoe
9. Jonathan Swift - Gulliver\'s Travels
10. Alexander Pope - The Rape of the Lock
11. Henry Fielding - Joseph Andrews
12.Laurence Sterne - Tristram Shandy
13. Jane Austen - Northanger Abbey

A co jest najtrudniejsze? Obiektywnie - jak dojdziecie juz do Szekspira, to go pokochacie ;-)

PS. Duza dawka tekstow literackich objetych programem studiow jest na

http://www.anglistyka.uw.edu.pl/literature/index.htm

Pozdrawiam ;-)
DZIĘKUJĘ CI POCAHONTAS!!!!
Jesteś kochana. Naprawdę. Pozdrawiam Cię mocno i dziękuję baaaaaaaardzo dziękuję!!! :)))))))))))))))))))))))))))))))))
Dzięki!!!!!!!!!!
:-* duża buzia w podzięce!!!
Boze......coz za ludzie musza byc na filologii,nie straszcie mnie!Sama wyladowalam na uamie,ale jesli maja tam byc tacy ludzie.......sa wakacje!!!kto mysli o nauce w wakacje?!Czy tak wyglada atmosfera na anglistyce?!wszyscy zakuwaja?a zabawa...?to najlepsze czasy,ludzie!nie zalamujcie mnie.....
to nie chodzi o to ze ludzie z filologii nie mysla o zabawie i rozrywce, nie znaczy to tez ze siedza caly czas zakopani w ksiazkach i slownikach! ale Ci ktorzy sie wypowiadaja po prostu lubia podzielic sie swoja pasja i zaintersowaniami zwiazanymi z jezykiem...gdyby przez cale wakacje o tym nie wspominali...to by znaczylo ze sa na tych studiach z musu a pozniej chca o tych wszystkich pierdolach jak najszybciej zapomniec. wiec wyglada na to ze tak nie jest i to sie chwali :)) ale oczywiscie nie mozna sie ograniczac do samej jednej pasji, tylko byc otwartym na swiat i nowosci :)) pozdrowionka 4 all from Uam
Pocahontas, zapomniałaś o Beowulfie!
W ogóle, to wszyscy ambitni studenci I roku, którzy już chcą coś czytać, niech pamiętają, ze dobór lektur zalezy od wykładowcy na waszej uczelni, więc ta lista może trochę inaczej wyglądać. Radzę też nie lekceważyć poezji, bo choć sa to rzeczy dosyć krótkie (w porównaniu np. z \"Tomem Jonesem\"), to są przecież po angielsku i to w niełatwej formie średniowiecznej, renesansowej, oswieceniowej... Pamiętam, że jak ja byłam na I roku, to wszytskie wiersze czytałam ze słownikiem! Więc może warto poświęcić trochę czasu i już teraz przeczytać \"The Pearl\", \"Piers Plowman\", poetów metafizycznych, itp.
Bardzo dobre materiały (i jest ich mnóstwo!) są na stronie:
http://library.scsu.ctstateu.edu/litbib.html
Pozdrawiam wszystkich ambitnych studentów!
Temat przeniesiony do archwium.