Kolegium Języka Biznesu w Sosnowcu?!

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 49
poprzednia |
Cześć!

Za rok zdaje mature i myśle o Kolegium Języka Biznesu przy UŚ w Sosnowcu. Czy wiecie cos na jego temat. Jaki jest poziom, egzaminy wstępne, kadra nauczycielska i ogólnie jakie są Wasze wrażenia?. Za jakiekolwiek informacje z góry dziekuje:)
jestem teraz na 2 roku angieslkiego i niemieckiego na KJB, moje wrazenia ??- burdel niesamowity - nigdy nic nie wiadomo - jest raczej ciezko ale ucza rzeczy raczej przydatnych i konretnych w porownaniu z innymi uczelniami, czy mozna polecac ta szkola??- tak raczej tak - jak juz pisalem jest ona bardzo przydatna - acha - i ma wiele kontaktow zagranicznych - o wyjazdy wcale nie jest ciezko,pozdrowienia
popieram Kolege (nawiasem mowiac siema :) ) duze zamieszanie spowodowane brakiem organizacji i poczucia obowiazku glownie jednego czlowieka :p ale ogolnie jest ok, da sie przezyc :p
Dzieki. Jeśli możecie jeszcze coś napisać o egzaminie wstępnym np. jak się przygotować to będe wdzięczny.
ehh..... jestem na rosyjskim wiec o egzaminach na angielski wiem tylko teoretycznie... wiec sa 2 czesci - pisemna i ustna... co do pisemnej to testy z lat ubieglych i takie jakies cwiczenia itp mozna zakupic w sekretariacie KJB za jakies 15 zl (bynajmniej tak bylo w kwietniu, jak stalem na targach edukacyjnych jako informator :p) ... jednak wszystko zalezalo od egzaminu ustnego.. jest jakies ponad 200 zagadnien ktore choc troche trzeba opanowac.. sa w informatorze ogolnym US - taki bialy byl :p.... to tyle z mojej stronki.. Prymuz.. dorzuc jakies info koledze jesli cos pominalem.. albo daj jakis namiar jakbys mogl w czyms pomoc :p
pozdrawiam
odnosnie examinow - mozesz umiec caly informator, wszystko zagadnienia i tematy i sie nie dostac, mozesz sie spalic itp. albo po prostu miec pecha - sa tez kursu przygotowawcze, ale moze tez byc tak ze nie wiesz nic o kursach - testow z poprzednich lat nie masz,a tematy olewasz bo ich jest za duzo - hmm ... tak wsumie - to jest moj przypadek ;-) , czyli duzo zalezy od szczescia i od tego co chcesz sprzedac im - cos musisz - moj temat ( na ustny ) brzmiał : interesy firm ubezpieczeniowych w polsce !! - i co ?? -przeciez po polsku tego nie powiesz!! - wiec postawilem na wyszukane slowa , zawila grame - a mowilem o pierdolach !! ;-D - no i sie udalo - znajdz jakichs sposob a bedzie dobrze... pozdrowienia
A tak na marginesie to mozna po tym kolegium gdzies magistra zrobic? bo o ile dobrze widze to sa to studia zawodowe!
hmmm..... magistra mozna zrobic w Opolu i Czestochowie na stosunkach miedzynarodowych, na US w Sosnowcu na filologii, w Krakowie gdzies na europeistyce itp, w Wa-wie tez gdzies tam :).. tyle wiem.. a wiecej nba pewno bede wiedzial za rok bo sie zaczne tym interesowac :).. aha.. mowia ze jeszcze mozna magistra robic na ekonomii, na prawie, ale to po uprzednim zaliczeniu jakichs tam przedmiotow (chociaz ludzie jak ida do KJB to bardziej chyba mysla o jezykach anizeli o prawie czy ekonomii).. pozdrawiam i zycze powodzenia
>odnosnie examinow - mozesz umiec caly informator, wszystko
>zagadnienia i tematy i sie nie dostac, mozesz sie spalic itp. albo po
>prostu miec pecha

Słowa strasznie pocieszające i motywujące do pracy ale cóż mi pozostaje...Dzieki wszystkim!!!
Witam
A ja chciałbym się dowiedzieć czy ludzie tacy jak absolwenci techników zawodowych mają co tam szukać na Kolegium Języka Biznesu, czy jest to szkoła zarezerwowana tylko i wyłącznie dla absolwentów liceów ekonomicznych ?

Pozdrawiam
nigdzie nie jest napisane, ze tych po technikum nie przyjmuja. Na egzaminie i tak najwazniejsza jest znajomosc jezyka. Sprobuj bo warto. Powodzenia :)
No wlasnie chce próbować :) A czy to prawda, że za drugi język trzeba płacić i to obiązkowo ?
mozesz podstawic sobie kogos na egzamin ustny, bo jak ja zdawalem, to nie sprawdzali dowodow. dostaja sie tylko najlepsi i tacy co maja znajomosci ( sorry w odwrotnej kolejnosci )
na magisterskie do opola egzamin jest z angielskiego/niemieckiego, rosyjskiego i do wyboru z ekonomii czy prawa europejskiego. dla tych, ktorzy rozpoczeli licencjat na opolskim wstep jest bez egzaminow
jak ja zdawalam to sprawdzali dowody, a znajomosci nie mialam
Gdy tam już zdam, to czy czekają mnie tam jakeś niemiłe niespodzianki ? Co z tym drugim językiem, czy jest płatny ?
jest kurs, na ktorym uczysz sie drugiego jezyka, ale placisz 1000zl za semestr... Ale na drugim roku wybiera sie drugi jezyk, a ten juz jest za darmo :)
Czyli mam rozumieć, że ten kurs nie jest obowiązkowy ?
nie, nie jest obowiazkowy, idziesz tam dobrowolnie
Cholera jasna. Właśnie dowiedziałem się, że na ten rok nie ma kolegium niemieckiego :( Właśnie na to chciałem iść. Dlaczego tak się stało, ktoś wie może ?
domyslam sie, ze chodzi o to, iz szanowny MEN chce wprowadzic pewne zmiany w funkcjonowaniu kolegium, ale nie wiem czy te informacje sa prawdziwe... nie martw sie francuskiego tez nie bedzie, a Ty zawsze mozesz zdawac na rosyjski od podstaw :) pozdrawiam
chcą likwidować kolegia, były przewidziane na 10 lat, żeby obsłużyć wyż demograficzny, teraz pewnie powoli zamykają interes.

więcej o likwiadacji kolegiów na dyskusji w wątku:

http://www.angielski.lukar.net/KJO_maja_byc_zlikwidowane_2928.html
ale ty masz na mysli kolegia nauczycielskie, a kolegium jezyka biznesu to nie to samo :)
chodzi o pozostawienie jedynie jednostek uniwersyteckich, a likwidację większości satelitów, np kolegiów. Dokładnie jeszcze sami nie wiedzą, co zrobią - to tak na pocieszenie.
Kolegium Języka Biznesu nie bedzie likwidowane. To, ze nie bedzie jezyka niemieckiego i francuskiego (tylko przez rok) to jest wina MEN-u. wymyslili sobie ze z kazdego jezyka ma byc przynajmniej jeden samodzielny pracownik (czyt ktos z tytulem profesora) a w KJB takiego nie bylo. Juz sa ale nie mozna dokonac zmian, wiec nabor na te 2 jezyki jest wstrzymany na rok.... zawsze mozna zdawac na rosyjski od podstaw, posiedziec rok, zobaczyc jak sie podoba, zaliczyc sobie przedmioty w jez polskim a pozniej zdawac na jez niemiecki czy francuski w razie potrzeby i na 1 roku jest luzik, bo zostaje tylko jezyk.... a w kolegium jak w kolegium... mi sie bardzo podoba i szczerze polecam.... mozna zajrzec tez na www.askjb.xx.pl - prowadze ta stronke... przy odrobinie cierpliwosci ktos cos odpowie na forum i mozna sie wszystkiego dowiedziec z pierwszej reki a nie z jakichs tam domyslow spragnionych sensacji ludzi...
poizdrawiam
jest rok 2005 - naboru NIE ma WCALE!!!
ehh.. rok temu nie moglem tego przewidziec... moze za rok?? nie chce mi sie wypowiadac na ten temat bo kupe nerwow mnie to kosztuje... ze rektor sobie leci niezle.. no ale... zycie

pozdrawiam
Jest nabor wiec spokojnie mozna zdawac. Wymagania sa nawet wywieszone w KJB.
tam masz wywieszone wymagania dla wszystkich wydziałów usiu, tyle że jeszcze sprzed posiedzenia senatu, na którym zdecydowano wstrzymania już w tym roku naboru. Więc przykro mi w tym roku, ale może w następnym się to zmieni.
no masz racje naboru juz nie ... moze jeszcze cos sie zmieni bo co znaczy dyplom szkoly ktora nie istnieje... bedzie spotkanie dyrektora ze studentami zobaczymy....
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 49
poprzednia |

« 

Studia językowe

 »

Studia językowe