Kolegium Języka Biznesu w Sosnowcu?!

Temat przeniesiony do archwium.
31-49 z 49
| następna
Juz nie moge sie doczekac co Fast nam ciekawego powie w poniedzialek.
Ciekawe czy przyzna wprost, ze ktos tu studentow mocno oszukal("Tak, mozna isc na uzupelniajace na administracje lub ekonomie(procz filologii ang.)".
Na tym KJB jest taki niesamowity burdel i stwierdzam to po polrocznym studiowaniu.
Swietny kierunek, ale to co sie teraz dzieje w zadnym stopniu nie nastawia optymistycznie.
i co byl ktos na tym spotkaniu? ja niestety nie dalam rady :( bylo cos ciekawego?
Witam
Rzeczywiscie w KJB ucza bardzo konkretnych i przydatnych rzeczy, skonczylam te szkole 2 lata temu i jestem bardzo zadowolona i zaluje, ze nie ma tam magisterskich, bo niestety po KJB nie jest tak wesolo z sum'em jak nam to przedstawiali na I roku - prawo, ekonomia... taaa Ciekawe gdzie? Wybor jest bardzo niewielki - jakies tam kierunki na GWSH, podobno ZiM na polibudzie czestochowskiej, jezykoznawstwo na US'iu (niby ta kontynuacja, ale pare ludzi ode mnie z roku tam poszlo i nie sa szczegolnie zadowoleni). Z dziennych to tylko UJ i kierunki typu - amerykanistyka, europeistyka, ukrainoznawstwo itp. - wszystko na kulturoznawstwie. Ja jestem na amerykanistyce, jest od nas (z kjb ma sie rozumiec) kilka osob. Ale sa ta bardzo malo konkretne studia, ucza rzeczy malo przydatnych, wprawdzie jest to na wydziale studiow miedzynarodowych i politycznych, ale mgr z kulturoznawstwa... :/
Na prawde szkoda, ze zamykaja kjb, ale mysle, ze za zamkniecie nie nalezyobwiniac tylko rektora, ale przede wszystkim kadre. Wiekszosc z nich dostalo cieple posadki 13 lat temu i w ciagu tego czasu nie byli laskawi nawet sie doktoryzowac - skandal! Na UJ byloby to nei do pomyslenia. Tam wszyscy mgr, ktorzy prowadza cwiczenia sa doktorantami. To nie do pomyslenia, zeby pisac prace u mgr'a. Tutaj mozna pisac prace min. u dr hab.
Pozdrawiam.
Zadowolona absolwentka KJB :)
Skonczylam kjb i jestem teraz na UJ, musze stwierdzic, ze w kjb panuje niewyobrazalny porzadek w porownaniu z tym co widze teraz, wiec nie narzekajcie - wytrzymacie:)
Pozdrawiam:)
narazie wstrzymali tylko nabór, więc jeszcze nie likwidują kolegium. Jest prawdopodobne, że wznowią nabór w następnym roku i to w dodatku w poszerzonej ofercie niż dotychczas. Nawet rektor dał jakieś pozytywne znaki do tego na spotkaniu w KJB (nie wiem dokładnie, bo nie byłam).
No nie likwiduja KJB tylko przekształcają je w katedrę filologii. Załuję tych biedaków, którzy będą musieli się uczyć tych literatur i innych bzdetów tego typu. Ja właśnie kończę tą uczelnię i nie wiem czy mam być zadowolony czy nie...w sumie nie wyobrażam sobie siebie na innych studiach. Co do magistra, naprawdę cięzko coś znaleźć. Za 2 miesiące obrona a ja dalej nie wiem gdzie mam iść, podobnie jak większość moich kolegów i koleżanek:(

Co do gościa który kiedyś tam pytal czy ludzi z technikum biorą?...biorą. Ja skończyłem technikum i mnie przyjęli. Jak ktoś wypisuje bzdety, że się dostają ludzie po znajomości to przypuszczam, że ten ktoś był bardzo zfrustrowany bo się nie dostał. Widziałem niektórych ludzi z liceum, którzy myśleli, że się dostaną bo są dobrzy....i się nie dostali. Myśleli, że jak kiedyś na wycieczce w Londynie piwo kupili to umieją po angielsku gadać:)
Pozdrawiam
Czesc!
Kolegium konczylam 2 lata temu, oczywiscie w czasie trwania tych studiow narzekalam na wiele rzeczy ale teraz mysle ze odwalili kawal dobrej roboty. Naprawde wiele rzeczy nauczyli, mialam niemiecki obowiazkowy jako drugi jezyk (1000 zl na semstr) ale to byly najlepiej wydane tysiac zlotych w moim zyciu. Robic trzeba naprawde duzo, ale zaczynalam niemiecki od zera, nie znalam nawet slowka a po 3 latach mialam licencjata jezyka niemieckiego:) GOraco polecam bo to nie sa wyrzucone peniadze. GLowny mialam angielskie i chyba w Kolegium wiecej zapomnialam niz sie nauczylam ale tam...:) Do dostania sie nie trzeba zadnych znajomosci, trzeba byc kochani dorbym, ci ktorzy mowia inaczej to po prostu odpali w procesie rekrutacyjnym i teraz tak sie pocieszaja, ze im nie wyszlo bo plecow nie mieli.
Problem jest z kontynuacja, nie bardzo nas chca a jak juz chca to jest duzo roznic programowych do nadrobienia. Mozna zdawac na kulturoznastwa na UJ, jezykoznastwo na UŚ (bardzo nudne podobno:( i na GWSH. Wybralam to trzecie choc niegdy nie bylam zwolenniczka szkol prywatnych. Musze wam powiedziec ze jestem bardzo zadowolona. Studiuje stosunki miedzynarodowe i stwierdzam ze warto. Bardzo ciekawe, bardzo fajna kadra... Powodzenia w dokonywaniu wyboru:)
A czy na GWSH przyjmują z KJB bez egzaminu (na magisterke)? I czy tylko na stosunki, bo inne kierunki też tam mają jak widzę na ich stronie. Na ich stronie niestety nie widzę jakie mają wymagania rekrutacyjne :(
Hej a mozesz mi powiedziec ile przedmiotow trzeba nadrabiac w GWSH i jak to wyglada?
Z gory dzieki
Na stosunki przyjmuja bez egzaminow :) trzeba nadorbic 8 przedmitow (rozdzielaja to na 2 lata i z kazdego przedmiotu zanim bedzie egzamin najpierw sa wyklady wiec nie trzeba sie martwic o maerialy) nie mialam tam zadnych problemow z ich zaliczeniem, nie sa trudne i wystarczy troche sie pouczyc. Jedyny mankament to to ze trzeba za kazdy ten dodatkowy przedmiot przed egzaminem zaplacic 100 zl :( Ale to daje tylko 200 zl na semestr wiec kwota nie jest olbrzmymia. Pozdrawiam was
KJB rules
Czy to kolegium w końcu prowadziło rekrutację czy nie?
Pozdrawiam
AFAIK, nie prowadzilo rekrutacji na rok 2005/2006.
w tym roku nie, ale na 2006/2007 powinna być przywrócona rekrutacja, i to nawet z niemieckim
hejka.ja sie dostalam n UO na jezyk biznesu, czy ktos cos na ten temat wie?jak tam jest itd?chetnie poznam ludzi ktorszy tez sie tam dostali!!:)
to jest ten nabór na 06/07?

proszę o szybką odpowiedź :)
nie zapowiada sie...
a nie prościej jest zobaczyć na stronie usiu, gdzie wyraźnie brak tego kierunku w informatorze.rnrnnabór może będzie znowu od 07/08
CZy ktoś z Was wie może coś na temat studiów podyplomowych w KJB? Chodzi mi konkretnie o tłumaczenia ustne z angielskiego.
Temat przeniesiony do archwium.
31-49 z 49
| następna

« 

Studia językowe

 »

Studia językowe