Filologia angielska w Krakowie

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!

Interesują mnie wszelkie sprawy związane z w/w kierunkiem m.in.: egzaminy, zakres wiedzy z języka, który predysponuje do zdania egzaminów, czy gdybym zdał CPE (oczywiście gdybam tylko narazie) dostałbym się na filologie i czy trudno zdać CPE? Oczywiscie wszystko inne związane z filologią angielską również mnie interesuje i byłbym wdzięczny, gdyby ktoś poświęcił chwilke na wpis w tym temacie. Myślę, że nie tylko mnie to pomoże. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Pozdrawiam
Filip
czesc ;)
tu masz info odnosnie uj;
Stara matura: Egzamin wstępny testowy z języka angielskiego z elementami sprawdzianu kontrastywnego angielsko-polski i polsko-angielski. Nowa matura: Punkty za przedmioty na świadectwie maturalnym: - język angielski (poziom rozszerzony) - przedmiot humanistyczny (poziom rozszerzony) do wyboru: język polski lub język obcy nowożytny lub język klasyczny lub historia.
w krakowie jest jeszce nkjo
Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych


Rok akademicki:
2005/2006
Kierunek:
filologia
Specjalność:
w zakresie języka angielskiego
Specjalizacja:

Typ studiów:
zawodowe
Tryb studiów:
dzienne
Liczba semestrów:
6
Główny język wykładowy:
angielski
Strony WWW studiów:
http://merlin.in.uj.edu.pl
Opłaty:

Kryteria przyjęcia:
Stara matura: Egzamin pisemny z języka angielskiego, egzamin ustny z języka angielskiego, rozmowa kwalifikacyjna w jęz. polskim dot. materiałów związanych z zawodem nauczyciela (dostępne dla kandydatów w NKJO). Kandydaci, którzy nie zostali przyjęci na studia dzienne, lecz zostali zakwalifikowani do części ustnej egzaminu będą mieli prawo wpisu na studia zaoczne lub wieczorowe w miarę wolnych miejsc, bezpośrednio po ogłoszeniu wyników egzaminu. Nowa matura: 1. Punkty za przedmioty na świadectwie maturalnym: - język angielski (poziom rozszerzony) - język polski lub historia (poziom rozszerzony) 2. Rozmowa kwalifikacyjna sprawdzająca przydatność do zawodu nauczyciela na podstawie 3 lektur przeczytanych przez kandydata (lektury ogłaszane przez NKJO).
a oprocz tego hmm to jest pare prywatnych szkolek
pzdr
p.s. a a propos cpe to nawet jak go zdasz to nie gwarantuje dostania sie na fil ang...
no ja jestem na 2 roku! prawde mowiac nic nie gwarantuje ci dostania sie na anglistyke bo tu jest 20ludzi na miejsce. nawet ksiazek do ogarniecia nie ma podanych bo z zalozenia masz wszystko wiedziec! ale jak mi sie udalo to innym tez sie uda! trzeba miec gramatyke w malym palcu, slownictwo w miare, umiejetnosc przetlumaczenia artykulu z pl na ang;) poza tym warto cos poczytac o historii i kulturze anglii i usa! sa takie ksiazeczki longmana Illustrated History of czy jakies Close Up na ... ;)
Masz rację Filipie, nie tylko Tobie to pomoże;)
Również interesują mnie studia na filologii angielskiej w Krakowie i wiem, że np na AP trzeba odbyć rozmowe kwalifikacyjną, podczas której trzeba powiedzieć coś na temat przeczytanych książek anglojęzycznych...

I moje pytanie: jakiego typu książki mają to być? O jakiej tematyce?
Bardzo proszę o odpowiedź:)
Mam pytanie co sadzicie o filologii angielskiej na Krakowskiej Szkole Wyzszej i o collegu The top? Gdzie jest latwiej a gdzie trudniej? Jak wyglada studiowanie na tych uczelniach? Prosze napiszcie.
Hej :)
College The Top ma dobry poziom ... a KSW [teraz już AK] ma złą opinię wśród krakowskich pracodawców, a sama filologia ponoć też nie najwyższych lotów ;]
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Praca za granicą