Ile tłumacz może zarobić :)?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! Mam pytanko. Chciałabym się dowiedzieć orientacyjnie ile tłumacz może może zarobić pracując czasowo lub na stale w firmie lub dodatkowo udzielając korpetycji? Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam :)*!
Heh, to zalezy od tlumacza. Jak jestes swietna, umiesz tlumaczyc symulatnicznie, to mozesz zarobic nawet kilkadziesiąt tysiecy miesiecznie pracujac po kilka-kilkanascie godzin tygodniowo. To jest jednak dla elity. A jak jestes taka srednia to mysle, ze da sie z tej kasy wyzyc :)
Pozdrawiam
Łukasz
Dziękuję Łukaszku za wyczerpującą odpowiedź :)), jednak wydaje mi się, że należę raczej do tej średniej sfery (aczkolwiek z anglika zawsze miałam 5 i 6 na koniec roku) Jednak to się okaże na studiach :)) Ale możesz mi tak powiedzieć orientacyjnie w jakich sumach to się mieści? 1000, 2000 ? Pozdrawiam :)
w AGENCJI TLUMACZEŃ DOSTANIESZ SREDNIO 21-23 PLN ZA STRONE/1500 LUB1800 ZNAKÓW TLUMACZENIA Z ANGIELSKIEGO I OK. 24-27 PLN W DRUGA STRONE. DOBRY TLUMACZ SPOKOJNIE PRZETLUMACZY NAWET 10 STRON DZIENNIE, TYLKO ZE ZA TAKIE ILOSCI WCHODZISZ JUZ W TZW. EKSPRESY LUB SUPEREKSPRESY, NORMA JEST OK. 5 STRON DZIENNIE, ALE WSZYSTKO ZALEZY OD TEGO. ILE DOSTAJESZ ZLECEN. PRACOWALAM W BIURZE TLUMACZEN I NAJLEPSI TLUMACZE PISEMNI DOSTAWALI U NAS NAWET 10000 MIESIECZNIE (A NIE PRACUJA PRZECIEZ TYLKO Z 1 AGENCJA), NATOMIAST TACY SREDNI, BIARACY MNIEJ ZLECEN - OK. 2[tel]PLN NETTO. ALE WSZYSTKO ZALEZY OD TEGO, CZY DANA AGENCJA CI UFA, DO ROBISZ DOBRZE, FACHOWO, TERMINOWO - WTEDY CI ZLECA. A I TAK NAJWIEKSZA KASE TLUKA CI OD SYMULTANY I KABIN - NAWET 1000 PLN DZIENNIE, TYLE ZA ZA PRACE W JAKIM STRESIE. GENERALNIE O NAPRAWDE DOBRYCH TLUMACZY WCALE NIE TAK LATWO - NAJLEPIEJ IDA - MEDYCYNA, WYSPECJALIZOWANE TECHNICZNE, NO I OFKORS PRAWO, EKONOMIA, FINANSE...
>w AGENCJI TLUMACZEŃ DOSTANIESZ SREDNIO 21-23 PLN ZA STRONE/1500
>LUB1800 ZNAKÓW TLUMACZENIA Z ANGIELSKIEGO I OK. 24-27 PLN W DRUGA

A mogłabyś podać namiary na to biuro?
Będę bardzo wdzięczny!

pozdrawiam
No nie moge za bardzo - ale poszukaj w ksiazce telefonicznej Warszawy - jest co najmniej 6-8 biur wartych zainteresowania. Aha, i szukaj firm z jakas dluzsza tradycja, ktore istnieje chociaz kilka-kilkanascie lat, bo byle szajsu tez jest mnostwo
Temat przeniesiony do archwium.