KTOŚ NA ANGLISTYCE?

Temat przeniesiony do archwium.
WŁAŚNIE...CZY KTOS Z TU OBECNYCH STUDIUJE MOŻE ANGLISTYKĘ W WAWCE, KRAKOWIE ALBO ŁODZI? (TAM SIĘ EWENTUALNIE WYBIERAM ZA ROCZEK) JEŚLI TAK, BĘDE WDZIĘCZNA ZA INFORMACJE O EGZAMINACH, ZAJĘCIACH, ETC...OGÓLNIE JAK NAJWIĘCEJ ŚWIEŻEJ PORCJI WIADOMOŚCI (WIADOMO, MOŻNA CZYTAĆ W COGITO CZY INNYCH TEGO TYPU PISEMKACH, ALE JEŚLI JEST KTOŚ 'STAMTĄD', TO INNA SPRAWA). Z GÓRY DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM SERDECZNIE (A NA DODATEK ZAZDROSZCZĘ ;>)
ANN
Powiem ci tylko, ze do nas do Lodzi trudno sie dostac, ale w sumie to juz od ciebie zalezy...pozniej jest super :)
MAM FCE, ROBIĘ KURS DO ADVANCE'A NA GRUDZIEŃ 2003...JAK SĄDZICIE...CZY TO ZWIĘKSZA MOJE SZANSE? (W SENSIE: CZY UMIEJĘTNOŚCI OKRESLONE TYMI PAPIÓRAMI WYSTARCZĄ?)
pytasz czy umiejętnoœci okreœlone papierami typu fce czyt cae wysatrczš . Otóż powiem ci, że znam ludzi, którzy będšc na 2 roku anglistyki nie zdali egzaminu advanced english. A znam i takich którzy startowali na studia majšc już profiecency. W zasadzie na to nie ma reguły bo wcišż jest się na poziomie, kiedy niestety zdażajš się błędy. Z błędów wychodzi się dopiero po studiach, kiedy brino się pracy magisterskiej itp. Ale na pewno nie jest aż tak wielu 19latków posuiadajšcych takie egzaminy, więc wiedzę na pewno masz i tego się trzymaj, pamiętaj że nauki jeżyka nigdy za wiele i rozwijaj jš cišgle.
practice, practice, practice.....
[email]
pozdrawiam
Anglistyka w Lodzi... Wlasnie o tym mysle, egzamin na UL czeka mnie za rok. Caly czas sie jednak zastanawiam, czy to jest na pewno dobry wybor. Czy ktos moglby mi powiedziec, jak wyglada studiowanie na tym kierunku w Lodzi? Chetnie dowiedzialabym sie czegos na temat egzaminow wstepnych, jaka jest atmosfera, wykladowcy itp. Caly czas rozwazam tez studia w Kolegium... Blagam o jakies informacje!!! Eh, niby mam jeszcze caly rok, ale czas szybko leci i pewnie ani sie obejrze, a juz trzeba bedzie gdzies zdawac, dlatego wole juz teraz o tym pomyslec! Bede wdzieczna za jakakolwiek pomoc od kogos z Lodzi! Pozdrawiam
>WŁAŚNIE...CZY KTOS Z TU OBECNYCH STUDIUJE MOŻE ANGLISTYKĘ W WAWCE,
>KRAKOWIE ALBO ŁODZI? (TAM SIĘ EWENTUALNIE WYBIERAM ZA ROCZEK) JEŚLI
>TAK, BĘDE WDZIĘCZNA ZA INFORMACJE O EGZAMINACH, ZAJĘCIACH,
>ETC...
Hej, ja wlaśnie dostalam sie na anglistykę na UW. Warszawę wybralam ze względu na to, ze był tu tylko egzamin pisemny, chociaz, sama musze to przyznać, dosyć trudny. Sprzawdzał tzw. \"ogolne oczytanie\" - oznacza to, że gramatyke trzeba było mieć dobrze opanowaną, ale kładziono wiekszy nacisk na różne związki frazeologiczne i phrasal verbs. Natomiast duzy problem dla zdających mogła stanowić część polska czyli tzw predyspozycje do studiów humanistycznych. Były to 3 fragmenty tekstów filozoficznych, na podstawie tórych trzeba było odpowiedzieć na pytania typy a,b,c,d. Na tych pytaniach można było stracić/zyskać duzo punktów, a kto nie miał wczesniej chociaż trochę do czynienia z tekstami tego typu, miał niewielkie szanse abydobrze wykonać to zadanie. Wiecej nie wiem, bo dopiero zaczynam, ale służe pomocą [email] pozdrawiam
A czemu nie pomyslicie o anglistyce w Poznaniu!?Jest super!!!Swietny poziom, chociaz trzeba sie przylozyc...ale juz po roku widac ze bylo warto..Duzy nacisk na przedmioty praktyczne: fonetyka, gramatyka, pisnie..Ale naprawde polecam goraco!!!
>A czemu nie pomyslicie o anglistyce w Poznaniu!?
Wiesz Ela... Ja cos o tym mysle.Wybueram sie tam za roczek, ale zupelnie nic nie wiem o tej szkole.Mogla bys mi ja przyblizyc?Bardzo ciezko jets sie dostac?
>A czemu nie pomyslicie o anglistyce w Poznaniu!?Jest super!!!Swietny
>poziom, chociaz trzeba sie przylozyc...ale juz po roku widac ze bylo
>warto..Duzy nacisk na przedmioty praktyczne: fonetyka, gramatyka,
>pisnie..Ale naprawde polecam goraco!!!


sluchaj a moglabys mi cos wiecej na ten temat napisac? - wlasnie od pazdziernika zaczynam 1 rok:) pozdroofka:)
studiuje anglistyke w Łodzi i jestem bardzo zadowolona a to glownie dzieki atmosferze tu panujacej. Poziomem rzeczywiscie Poznan stoi wyzej, ale wykladowcy u nas sa zanczniej bardziej sklonni do pomocy.(wiem bo znam ludzi studiujacych w Poznaniu). W Łodzi kladzie sie wiekszy nacisk na literarure i historie, w Poznaniu na jezykoznastwo.
Agata! Mam pytanie: czy moglabys napisac cos wiecej na temat filologii na UL? Ja zamierzam zdawac w tym roku, ale tak naprawde chetnie bym sie jeszcze podowiadywala, co sadzisz na temat tych studiow, czy jestes zadowolona i czy rzeczywiscie jest tak ciezko, jak slyszalam od paru osob. Bede bardzo wdzieczna za informacje i Twoja opinie, bo troche jestem tym wszystkim poki co przerazona...

pozdrawiam

P.S. A moze ktos z Lodzi pogada ze mna na gg? Moj nr:1963558
Jakoś nikt nie pisze o UJ. MUszę powiedzieć, że tutaj żadne FC czy CA nie pomogą. Egzaminy są pokopane. Trudno się do nich przygotować, bo nie ma typowych ćwiczeń. Poza tym jest ustny z polskiego.
sorrki nic nie wiem o egzaminie ustnym z polaka na UJ !! z tego co wiem jest tylko pisemny z Englisha!!! gdzie to wyczytałeś????
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Olimpiada języka angielskiego