Toruń- pomocy!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
Poszukuję studenta/studentki anglistyki UMK, najlepiej I bądź II roku, ponieważ potrzebuję kilku rad dotyczących przygotowania się do egzaminu jak i samego egzaminu. Jak go można zdać???????????Pomocy!!!!Jaki trzeba mieć poziom? Pod jakim kątem uczyć się do części ustnej? Odezwijcie się ludki!!!
Tak liczę na jakąś życzliwą osóbkę...
Pomóżcie!
Ale życzliwych nie było... A teraz ja jestem ciekawa za jakiekolwiek info o tej uczelni. Pozdro
Moja Kochana Współlokatorka jest na I roku anglistyki na UMK, więc jak tylko wróci to na pewno się do Ciebie odezwie i będziesz miała świeżutkie informacje:) Pozdrawiam!! :):)
Hehe... :) To dzięki za informację :) Przekaż koleżance, że czekam na info od niej.
Pozdrowionka
Czesc:)to właśnie ja jestem koleżanką romanistki hehehe i jestem na 1 roku filologii angielskiej na UMK:)Ze studiów tutaj jestem bardzo zadowolona,profesorowie są w porządku,zawsze można z nimi porozmawiać po lekcjach a zajęcia są ciekawe:)Skonczylam w liceum profil filologiczny więc dużo więcej nie uczyłam się przed egazminami,ale musiałam się przyłożyć do nauki na egzamin ustny..Trudno mi określic poziom pisemnego.Dosyc trudny był test uzupełniania luk i word formation.na ustny obowiązywała kultura i historia UK i USA i pytali dość szczegółowo.Najpierw dostawało się tekst do przeczytania i po paru minutach trzeba było go streścić ...pytali tez o wyjaśnienie słówek z tego tekstu.Potem losowało się dwa pytania,jedno ogólne a drugie dotyczące historii lub kultury a na koniec pytali dlaczego się chce tutaj studiowac i sprawdzali obeznanie w literaturze.Na pocieszenie dodam,że egzaminatorzy byli bardzo mili.To jest jednak moje zdanie,więc ktoś inny może mieć inną opinie na temat egazminu .Jakbyś miała jeszcze jakies pytania to napisze:)pozdrawiam
Dziękuję, że skierowałaś mnie do tego wątku :) Hmm... Byłam ostatnio na stronce Twojego Uniwersytetu i pisze tam, że w 2005 roku I tura to konkurs świadectw i kto przejdzie konkurs to potem II tura czyli ustny... A więc chyba pisemnego nie będzie, ani dla ludzi ze starą maturą ani z nową, no chyba, że im coś się odmieni...
Ale i tak bardziej boję się ustnej... Zwłaszcza, że pytają szczegółów... Hmmm... Ja jestem rocznik '85 i mam starą maturę... Teraz siedzę w domciu...
Bo zdawałam na stosunki miedzynarodowe, politologię i takie tam z historią na rgzaminach kierunki i nie udało mi się,,, I szczerze to nie wiem czemu tak mi odbiło bo zawsze marzyłam o anglistyce a w IV klasie coś mi odbiło... To był mój błąd życiowy... Ale maturę pisemną pisałam z angirlskiego, i chodziłam do klasy o profilu ogólnym z poszerzonym angielskim... Ale nie mam żadnego certyfikatu... Nawet nie podchodziałam do egzaminów Cambridge... A czy Ty jak zdawałaś to miałaś jakiś certyfikat?
I z czego można nauczyć się o kulturze i historii tych krajów? I jaki zakres historii? I czy pytają o historię itd po angielsku? Bo nie wiem czy mam uczyć się tej histy z polskich książek czy angielskich.
Pozdrawiam i dziękuję za info
Cześć:) ja nie miałam certyfikatu i teraz też nie mam;D certyfikaty to tylko potwierdzienie jakiegos zakresu znajomości angielskiego,chyba nie sa ważne przy wstępnych,no chyba ,że przyznają za nie punkty.Na ustny przygotowywałam się z kser z liceum,troche ściagnałam z internetu,i jeszcze z Oxford Gudie to British and American culture-->nie wiem czy znasz tą ksiązkę,sa tam fajne wstawki jesli chodzi o religię,system prawny,polityczny i hasła,nazwiska,miasta i krótkie notki.Dobre sa też takie dwie książki,Illustrated history of USA i Illustrated history of Great Britain.Przydatne jest równiez World of English.Najlepiej uczyć się z angielskich książek,bo mówić tez bedziesz po angielsku.Zakres historii...mhm...trzeba znac najwazniejsze wydarzenia,postacie,pisarzy i poetów ,najwazniejsze święta i symbole.jakbyś miała jeszcze pytania to napisz:)
Cześć,
dopiero dziś tu zajrzałam, bo nie miałam neta :) Zmieniali nam łącze...
Dziękuję Ci za pomoc. Hmm.. A jeśli chodzi o Illustrated history of USA i Illustrated history of Great Britain to wydawnictwo Oxford? czy Longman? bo widziałam rtakie książki z tego i tego wydawnictwa... Pewnie obie są dobre, ale może Ty wiesz, które są lepsze...
Mam pytanie czy jak się uczyłaś tej historii itp. to zupełnie wszystko rozumiałaś po angielsku? Bardzo się boję. Mam zamiar w najbliższym czasie zamówić jakieś książki. Przeglądam sobie różne księgranie internetowe i takie tam :))
Jeszcze jest trochę czasu, ale pasowałoby się już zacząć tego uczyć, bo zanim się obejrzę nadejdzie czas rekrutacji...
Na razie to tyle pytań, bo muszę iść kończyć ostateczne porządki świąteczne :))
Pozdrowionka i Wesołych Świąt.
Mam nadzieję, ze czasem tu będziesz zaglądać, bo jak coś to moje pytrania tu będę zamisdzczać.
Pozdrowionka.
Aha! Jakie krążą opinie o anglistyce w Toruniu? I jak Ty to odbierasz? Co jest prawdą a co mitem.
Cześć, mam jeszcze pytanko. Czy wykładowcy itd. są spoko? Cyz zdarzają się jacyś straszni..? I czy ciężko jest zaliczyć coś? Zdać egzamin? Sesję?
Jaka jest atmosfera? Zadowolona jestes?
I czy bardzo dużo jest kucia? Czy czasem znajdzie się czas na studenckie życie? Heh :) Tzn. ja tam bardziej cenię sobię naukę, ale jakbym już wykorkowywała to czy jest czas na odetchnięcie?
A może to zalezy od poziomu"?
Pozdrawiam
Cześć:)
Jeszcze nie wiem czy trudno jest zdać egzamin i sesje poniewaz jestem na pierwszym roku.Ja jestem zadowolona z tego Uniwersytetu i z samego Torunia też.Nauki jest oczywiscie dużo ,chyba tak jak wszedzie.Wykładowców mam w porządku:)każdy kiedrunek i każda uczelnia ma swoje wady i zalety i nie wszystko jest tak jakbym chciała ,ale nie moge narzekać.jesli chodzi o nauke historii przed egzaminem,to jest tak jak z czytaniem każdego tekstu,zawsze znajdzie sie jakieś słówko ,którego sie nie zna.Dużo historii miałam na lekcjach ang. w liceum więc zawsze to było jakies ułatwienie dla póżniejszej nauki.pozdrawiam
papapapa
witajcie, mam pytanie dot. uzupełniająceych magisterskich - czy ktoś je robi? Na stronie UMK wyczytałam ,ze jest egzamin pisemny i rozmowa kwalifikacyjna. Jak wygląda taki egzamin- czy ktoś wie?
Będę wdzięczna za wszelkie info
Emma, mam pytanko. Jakie Ty miałaś pytania na ustnym?
Pozdrawiam
no hej ! jak wyglda sytuacja ksiazkowa i podrecznikowa na UMKa? z tego co wiem to wydzial jest nie za duzy? ile mniej wiecej osob jest na roku?? no i moze jakies najciekawsze dzielice do zamieszkania??:D
Hey:) hehe chcieli sprawdzic czy oczytana jestem więc było trochę pytań z literatury...np o Roberta Burns'a,Jane Austen itp a jeśli chodzi o historię to wylosowałam sobie pyatnko o niewolnictwie w Stanach Zjednoczonych.(Martin Luter King,Ku Klux Klan i daty) chyba coś jeszcze było,więc jak sobie przypomne to jeszcze napisze:D
Dziękuję bardzo za informację.
Pozdrawiam
To zdawaj na UW-tam wydzial jest wiekszy i wiecej dzielnic do wyboru :P
Temat przeniesiony do archwium.