Lingwistyka stosowana / TÅ‚umaczenia specjalistyczne

Temat przeniesiony do archwium.
Zorientowani domyślają się, że chodzi o UW :) Do nich też kieruję swoje pytanie. Czy składając podanie np. na lingwistykę stosowaną (choć pytane dotyczy też tłumaczeń specjalistycznych), mogę złożyć je zarówno na ang-niem, jak i niem-ang? Bo słyszałam, że na niem-ang jest się łatwiej dostać niż na ang-niem. Ale że jest to jeden kierunek (tylko różne grupy językowe) mam wątpliwości co do tego, czy mogę składać kilka podań. A może to jest tak, że kwalifikuję się do tej grupy językowej, w której językiem wiodącym jest ten, który zdawałam na maturze jako główny (czyli wedle nowej matury podstawa+rozszerzenie)?
Trzeba wybrac język 'pierwszy' i 'drugi' (tzw. język B i język C). Nie można zdawać na dwie kombinacje. Wybór, zdaje się, nie zależy od języka zawanego na podstawie, ale to trzeba sprawdzić na www.rekrutacja.uw.edu.pl
Uwaga: ostatnio wprowadzono pewne zmiany w zasadach rekrutacji dotyczące właśnie języka zdawanego na podstawie w ILS: może to być dowolny nowożytny język obcy - czyli np. turecki (ale proszę się wczytać w całość zasad rekrutacji).
Mozna zdawać jedną kombinację do ILS i odwrotną do IKLA - to są niezależne rekrutacje.
Szkoda... Ale bardzo dziękuję za informację :) Czyli zdając angielski jako główny (podstawa + rozszerzenie) i niemiecki jako dodatkowy (tylko rozszerzenie), mogę startować na kombinację niem-ang?
Prawdopodobnie tak, ale proszę wczytać się w zasady rekrutacji. Na ILS na 99% tak, w IKLA nie pamiętam.
Tak zrobię. Jeszcze raz bardzo dziękuję.

« 

Inne

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie