studia dolnyślask

Temat przeniesiony do archwium.
witam, zamierzam studiować język angielski, jestem z dolnegośląska..
1. nie szukam uczelni dla ludzi o wielkich ambicjach, tylko takiej średniej w której nie ma aż takiego wysokiego poziomu, słyszałem że zielona góra cisnie pod nauczycieli dlatego jest cieżko, jakie sa inne uczelnie"?
2. czy z maturą 60% rozszerzoną są wogle szanse na udane studiowanie angielskiego?
3. studiowanie angielskiego to tylko filologia angielska czy sa jakies inne kierunki na dolnymślasku?
*dolnym śląsku
tak tak, mój błąd ale zamiast mnie poprawiać lepiej żebyś dał jakieś informacje :D
To wydaje się całkiem ciekawe: język angielski biznesu w PWSZ w Nysie.

http://www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl/rekrutacja,jezyk,biznesu,angielski,opis,kierunku.html

Ale to jest angielski w biznesie a ja chce na filologie. Btw szkola filologiczna we wroclawiu zrobila kierunek angielski od podstaw, pytanie co sie po tym ma? Licencjat podstaw angielskievo? Troche bezsens
To masz do wyboru mnostwo szkol z filologia:
Panstwowa Wyzsza Szkola Zawodowa w Walbrzychu, w Nysie (jest jezyk biznesu i jest zwykla filologia), w Legnicy, Panstwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Gorze czy studia zaoczne na Uniwersytecie Wrocławskim

Pzdr.
To, że Wyższa Szkoła Filologiczna utworzyła kierunek anglistyka od podstaw nie znaczy, że osoby, które się na to zapiszą będą o wiele gorsze od tych, które już znają angielski idąc na tę filologię. Po prostu mają łatwiejszy start, tzn. pewnie zajęcia po polsku, ale z drugiej trudniej, bo w jeden lub max. dwa semestry muszą tak ogarnąć język, żeby już wykłady mogły odbywać się w j. angielskim. Przynajmniej tak mi się wydaje. Licencjat będą mieli ten sam co Ci na normalnej anglistyce z tej uczelni.
A jesli chodzi o papier to pracodawcy zwracaja uwage ktora uczelnie sie ukonczylo? Na ktorej uczelni jest w miare najlatwiej? Czy z matura 60% rozszerzona przetrwa sie na filologi czy moze byc ciezko?
odpiszze ktos?
No pewnie zwracają. Myślę, że z 60% rozszerzoną da się przetrwać, szczególnie na tych 'mniej wymagających' uczelniach.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa