UW mgr zaoczne, a uprawnienia nauczycielskie.

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć! Mam problem. W tym roku kończę Kolegium Nauczycielskie (będę miał uprawnienia nauczycielskie włącznie ze średnią szkołą), nad którym opiekę sprawuje IA UW. Wchodzę na stronę, chcąc dowiedzieć się czegoś na temat mgr zaocznych UW, i okazuje się, że uprawnienia nauczycielskie zdobędę jedynie poprzez wybranie kolejnej specjalizacji. Chcę je koniecznie zrobić, w sensie kontynuację, zdaje się Moduł 4, by móc uczyć na każdym stopniu edukacji.

I teraz, na stronie jest napisane:
"Moduł nauczycielski może być realizowany w ramach specjalizacji językoznawczej (jako specjalizacji pierwszej lub drugiej), a co za tym idzie punkty z kursów nauczycielskich zaliczane są w poczet specjalizacji językoznawczej."

Co mam z tego rozumieć? Wychodzi na to, że muszę wybrać 2 specjalizacje... Załóżmy językoznawstwo z jakąś tam kulturą itp. jednego z krajów? Czy może na zaocznych jest jedna specjalizacja? Bo z tego wynika plan zajęć dla studentów zaocznych.

Już się pogubiłem.

I co oznacza, że moduł nauczycielski może być realizowany w ramach specjalizacji językoznawczej?

Czyli językoznawstwo będzie z nauczycielskim jako jedna specjalizacja, czy 2 oddzielne? A jeżeli 2 oddzielne, to czy będę musiał płacić dodatkowo za drugą specjalizację?

A jeżeli na zaocznych muszę wybrać i tak dwie specjalizacje, to dodatkowa nauczycielska? Jak to w ogóle wygląda? Wiem, że namieszałem, ale na pewno zrozumiecie. :)

Bardzo proszę o pomoc :)
Metodyka to dzial jezykoznawstwa wiec bedziesz studiowal jezykoznawstwo, ktore obejmuje kursy nauczycielskie. Na studiach zaocznych przewaznie wybiera sie tylko jedna specjalizacje, z ktorej pisze sie prace magisterska. W Twoim przypadku bedziesz pisal prace z metodyki.

Poza tym kolegium nauczycielskie uprawnia do nauczania do gimnazjum wlacznie. Nie wiem, skad masz informacje, ze mozesz po nim uczyc tez w szkole sredniej. Po ukonczonych studiach mgr masz uprawnienia do nauczania na wszystkich szczeblach edukacji.
Absolutnie nie masz racji. Po kolegium mam uprawnienia do nauczania włącznie ze szkołą średnią. Kiedyś było inaczej, przepisy się zmieniły kilka lat temu. :)

Wiem, z czego piszę pracę i gdzie mam praktyki - szkoła średnia. Wiem też, co mówią wykładowcy i co jest w suplemencie, ktory dostaly osoby, ktore w te wakacje ukonczyly kolegium.

W moim przypadku metodyka na mgr da mi uprawnienia do nauczania na studiach. Pozdrawiam :)
Przepisy zmieniły się w 2012 r., co prawdopodobnie oznacza, ze rocznik, który ukończyl kolegium w 2014 r. był ostatnim, który zdobył tam uprawnienia do nauczania w szkołach średnich.
Sprawdź jeszcze raz, do czego będziesz miał uprawnienia po ukończeniu kolegium.
Wątpię, żeby mieli na rok zmieniać, skoro kolegia są likwidowane :)
Zmieniły się PRZEPISY w całej Polsce, rozumiesz?
Tak zmieniły się, rozumiem, właśnie czytałem zmiany z 2012 roku. Nie ma mowy o kolegiach, dlatego obowiązuje je ustawa z 2009 roku. Pozdrawiam osobę w gorącej wodzie kąpaną! ;)
Cytat: anglista01
Pozdrawiam osobę w gorącej wodzie kąpaną! ;)

blednie uzyles tego frazeologizmu, kolego
Poczytaj sobie, co się zmieniło w 2012 r. np. w tym kolegium:
http://www.cknjoiee.uw.edu.pl/pl/ukknja/kolegium/o_kolegium
No to w tym kolegium... Nie rozumiem jednak, dlaczego pisząc pracę o nauczaniu w szkole średniej nie miałbym uzyskać takich uprawnień. Bo to trochę byłoby chore. Znalazłem rozporządzenie MEN z 2012, ale w nim są zmiany dot. tego z 2009.

Czy skoro zacząłem w październiku 2012, to rozporządzenie z 2013 mnie obowiązuje? Znalazłem z 13 października 2013r., gdzie jest napisane:

2. Kwalifikacje do nauczania języków obcych w przedszkolach, szkołach i placówkach, o których mowa w § 2 ust. 1 , § 3, 4 i 9 (tj. podstawowa, gimnazjalna, ponadgimnazjalna), z wyjątkiem nauczycielskich kolegiów języków obcych, posiada osoba, która:

3) ukończyła nauczycielskie kolegium języków obcych w specjalności odpowiadającej danemu językowi obcemu, lub

zielonosiwy - dzięki za poprawkę, dlatego jestem na angielskim, nie na polskim ;)
podaj link, bo taki sam zapis byl w rozporzadzeniu z 2009 r.
http://www.dn.uj.edu.pl/documents/2991994/cdd5e853-4ac2-4bea-82bc-d0bf9b215421 Proszę bardzo :)
w 2013 r. nie było jeszcze absolwentów kolegiów, którzy uczyli się zgodnie z nowymi programami.

Co to za kolegium? Radzę potwierdzić w dziekanacie/sekretariacie, że dyplom licencjata wg programu obowiązującego od 2012 r. daje uprawnienia do nauczania na tzw. III i IV etapie edukacji.
Z tego, co mówią, nie uprawnia do nauczania jedynie na uczelni wyższej, ale jak jest naprawdę, zapewne okaże się w po odebraniu dyplomu. Pytanie tylko, czy w tym wypadku nowe rozporządzenie nie powinno mieć zastosowanie w moim przypadku.

Śmiesznym byłoby, gdyby mimo pracy dyplomowej i praktyk w szkole średniej, nie mógłbym otrzymać takiego pozwolenia. Czysty paradoks. Dziękuję za pomoc!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego