UŚ języki stosowane: język angielski + język włoski 2015/2016

Temat przeniesiony do archwium.
31-46 z 46
| następna
Patrz, tu masz ang i włoski (ooo przy okazji niech ktoś mnie oświeci czy większy nacisk jest na włoski, czy na angielski :D) z własnego doświadczenia wiem, że włosi raczej nie chcą gadać w obcych językach, często spotkałam się ze stwierdzeniem- jesteś we Włoszech, mów po włosku ( głownie od tych starszych osób)więc myślę, że jakiś tłumacz jak najbardziej a skoro mamy ang to myślę, że łatwiej bd znaleźć pracę. Każda firma chce angielski+ jakis inny bo ang to w sumie już nie jest język obcy :D
no tak, masz rację :D odpowiadając na Twoje pytanie z własnych obserwacji i wydrukowanego planu studiów I stopnia stwierdzam że jest więcej godzin włoskiego. Zliczając tylko godziny praktycznej nauki j. włoskiego i j. angielskiego jest to 690 godzin włoskiego i 420 godzin angielskiego ;)
na resztę przedmiotów z obu języków poświęca się tyle samo czasu :)
https://facebook.com/groups/1647615592123495
Już jest grupa włoski + angielski
Jak ktoś by znalazł francuski + angielski, to byłabym wdzięczna. :)
Także dostałam się na stosowane jednak nadal mam wątpliwości czy iść na nie czy jednak na kultura-media-translacja. Trochę dobija to, że angielskiego mniej niż włoskiego :v. Dodatkowo obawiam się trochę bo właściwie nie miałam prawie w ogóle styczności z włoskim i nie wiem czy dam sobie z nim radę.
dlatego jest mniej bo idziesz tam już z jakimś poziomem angielskiego, a włoski zaczynasz od 0. Trzeba nadgonić żeby po tych 3 latach umieć go na C1. Takie jest przynajmniej założenie :D
Tak wiem, z tego zdaję sobie sprawę, tylko żeby to potem się nie zamieniło to w italianistykę a angielski zejdzie na dalszy plan :D
Ja bym wolała ang głównie ale no bonesanatomy ma rację.. ang bądź co bądź juz znamy włoski raczej nie i on jest od zera, wiec normalne, że musimy ostro się przyłożyć :D dziewczyny, jesteście już w tej grupie na fb wł+ang? Ja tak jak coś to jestem Karolina Z. :D może nawet lepiej by nam było gadać na fb niż na forum? :D
racja! ja jestem Karolina M. :D
Też bym wolała więcej tego angielskiego, ale tak jak mówicie tego włoskiego nauczyć się trzeba :D ja jestem Magdalena F. :)
a ja dalej mam dylemat.. j. biznesu czy ten angielski z włoskim.. eh ;/
bonesanatomy, sama musisz rozważyć za i przeciw, najlepiej zrób sobie tabelkę z wadami i zaletami każdego kierunku, podejdź do tego z odrobiną dystansu (chociaż może być to ciężkie, wiem z doświadczenia) i wtedy zdecydować, może to pomoże chociaż odrobinę.

PS. Nikt nie stworzył, więc wzięłam sprawy w swoje ręce - oto grupa języki stosowane: francuski + angielski. Zapraszam! :)
https://www.facebook.com/groups/963116467071838/
edytowany przez felka_kropicielka: 15 lip 2015
dzięki felka_kropicielka chyba tylko to mi pozostało ;)
Hej, witam was ;). Dostałam się na wł-ang bez problemu, nie potrzebnie tyle się stresowałam. Wybrałam ten kierunek , ponieważ pozwala on nauczyć się dwóch języków na wysokim poziomie, według mnie studiowanie samego angielskiego jest mniej przyszłościowe, ale to tylko moje zdanie. Podoba mi się brzmienie włoskiego, będę się go uczyć od zera, ale wydaje mi się, że to przyjemny język ;). Jeśli chodzi o mnie to nie mam fb ( wiem, jestem staromodna ;)) . Mam nadzieję, że będzie nam się miło studiowało, pozdrawiam Ola.
ja zostałam na biznesie, ale w przyszłym roku zaczynam drugi kierunek którym będzie właśnie włoski z angielskim ;)
Cytat: bonesanatomy
ja zostałam na biznesie, ale w przyszłym roku zaczynam drugi kierunek którym będzie właśnie włoski z angielskim ;)
Aha to zyczę powodzenia na studiach ;).
Temat przeniesiony do archwium.
31-46 z 46
| następna

« 

Egzamin gimnazjalny

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie