Studia - czy będę mogła zostać nauczycielką?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, postaram się jak najjaśniej opisać mój problem. Mam rok do tyłu ze studiami, ponieważ z jednych zrezygnowałam, żeby pójść na moją wymarzoną historię sztuki. Jednak miłości do języków nie potrafię zgłuszyć. Uwielbiam angielski, mam certyfikat TELC na B2.

Myślę nad drugim kierunkiem studiów - filologia niderlandzka lub angielska. (najchętniej to i to, ale niestety już nie dałabym rady, a na zaoczną anglistykę mnie nie stać:/)

Na filologii niderlandzkiej mam obowiązkowe zajęcia z angielskiego na poziomie C1. Na anglistyce tylko lektorat z niderlandzkiego.

Zastanawiam się czy mając ukończone studia z F.N. ze specjalizacją nauczycielską mogłabym uczyć także angielskiego jeśli miałabym certyfikat językowy na C2.

Niestety nie mogę rekrutować na magisterkę z filologii angielskiej jeśli nie mam z tego licencjatu :(

Czy może sama anglistyka to lepszy pomysł? Proszę o rady, termin zamknięcia rekrutacji tuż, tuż.
po studiach FN ze specjalizacją mauczycielską trzeba będzie uzupelnić wykształcenie z angielskiego na kursach organizowanych przez kuratorium (i potwierdzić znajomośc języka angielskiego na poziomie C1). Zostanie nauczycielem angielskiego jest możliwe.
Cytat: mg
po studiach FN ze specjalizacją mauczycielską trzeba będzie uzupelnić wykształcenie z angielskiego na kursach organizowanych przez kuratorium (i potwierdzić znajomośc języka angielskiego na poziomie C1). Zostanie nauczycielem angielskiego jest możliwe.
dziękuję za odpowiedź. Najchętniej poszłabym na magisterkę z fil. ang., ale w moim ukochanym Lublinie i na KUL i na UMCS trzeba mieć licencjat z anglistyki. A na takim UW można być po czymkolwiek. :||||||||||||
wyrazilem sie troche niescisle: 'uzupelnic wyksztalcenie z angielskiego' mialo znaczyc 'odbyc zajecia z nauczania angielskiego (tzw. glottodydaktyka szczegolowa)"

w Warszawie jest jeszcze np. IKSI

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie