Angielska literatura XXI w., programy nauczania języków obcych.

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć,

Mam do opracowania kilka tematów do przedstawienia na zajęciach z seminarium dyplomowego. Z niektórymi już sobie "w miarę" poradziłem, z innymi natomiast mam problem. Oto one:

1. Różnorodność językowa w angielskiej literaturze XXI wieku.
2. Rodzaje programów nauczania języków obcych i ich cechy charakterystyczne.


Pierwszy temat odnosi się do kultury oraz literatury, a te obszary nie są moją specjalnością. Tak czy inaczej, przeszukałem Google na wszelkie znane mi sposoby, wpisując całe tematy i po polsku i po angielsku, jak też i ich poszczególne części. W zasadzie udało mi się znaleźć jedynie opracowania dotyczące literatury ale do XX wieku, nic dalej. Natknąłem się na swego rodzaju analizę tekstów "nowoczesnych", typu SMS-y, e-maile, czy krótkie powieści graficzne - ale nijak mi to do literatury jako takiej nie pasuje, przynajmniej w większości.

W zasadzie dopiero pisząc ten temat wpadłem na pomysł przeanalizowania języka książek z cyklu Harry Potter - jakoś tak mi się wbiło do głowy, że J.K. Rowling jest Amerykanką. Co o tym sądzicie?

Innych książek nie znam. W zasadzie nie czytuję książek, a więc nie znam i tytułów które można by użyć do omówienia tematu. Na studiach mieliśmy angielską literaturę czy strzępki amerykańskiej, i to raczej też były przykłady obejmujące zakres maksymalnie XX wieku.

Czy moglibyście podać jakieś tytuły książek, które można by przeanalizować pod kątem tematu? Idealna byłaby pozycja George'a Orwella pt. "1984" ze swoją Nowomową, no ale to przecież nie XXI wiek...


Odnośnie tematu drugiego, to póki co znalazłem jedynie tzw. "Language Instruction Educational Programs (LIEPS)" i nie wiem, czy to dokładnie o to chodzi.


Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie