Jaką filologię wybrać?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, w przyszłym roku będę zdawała maturę i zastanawiam się nad wyborem studiów. Wydaje mi się, że najbardziej odpowiednia będzie jakaś filologia obca. Nauka języków przychodzi mi z łatwością i sprawia mi przyjemność. Poza angielskim w szkole uczę się francuskiego. Interesują mnie dane filologie: włoska, portugalska, węgierska i czeska. Kiedyś zastanawiałam się jeszcze nad rosyjską, hiszpańską, nowogrecką i francuską, ale chyba mi przeszło, chociaż nic nigdy nie wiadomo. Proszę o opinie na temat tych filologii. Jaką Wy byście wybrali? Może znajdzie się ktoś studiujący którąś z tych filologii i mógłby podzielić się wrażeniami.
Ja bym wybrala LACINE....
a nie lepiej wybrać lingwistykę stosowaną z dwoma językami, np. angielskim i włoskim?
Myślałam o tym, ale musiałabym zdawać rozszerzony francuski, a trochę się tego boję. Poza tym nie przepadam za angielskim... Uczę się i umiem go, ale nie podoba mi się za bardzo
Na UMK jest lingwistyka stosowana: j. hiszpański z j. włoskim bądź j. francuski z j. arabskim - wszystkie języki od podstaw. Opinie są dobre. Może coś takiego?
Hej, ja wybrałem filologie angielską na SANie w Wawie i jest w porządku. Trochę się bałem, bo prywatna uczelnia, ale jestem zadowolony. Wiem, że mieli też lingwistykę w zeszłym roku.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia