Uczelnie językowe w Poznaniu

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć ,mam pytanie odnośnie studiów językowych w Poznaniu (chodzi o kierunki : anglistyka i lingwistyka ) . O Uamie wiem ,ze cieżko sie dostać ale jest dobry poziom.Natomiast o WSJO słyszę rożne opinie. Moze ktos jest/był studentem tych lub innych uczelni językowych w Poznaniu i coś poradzi ? :) z góry dziękuje
Jeśli chodzi o LS na UAM to wiodący jest niemiecki. Angielski to dodatek. Po niemiecku masz wszystkie przedmioty językoznawcze. Poza tym poziom angielskiego nie powala. LS na UAM należy do najłatwiejszych lingwistyk w Polsce biorąc pod uwagę uczelnie publiczne.
Anglistyka na UAM jest na bardzo wysokim poziomie. Duże wymagania i dużo nauki. Do tego stres związany z wykładowcami i nawałem nauki. Fonetyka na bardzo wysokim poziomie.
Ta prywatna uczelnia, o której napisałeś, jest droga, a poziom pozostawia wiele do życzenia.
Dzięki za odpowiedz :) a jesli chodzi o lingwistykę na Uam to jest napisane ze są rożne grupy także takie gdzie wiodący jest angielski a niemieckiego uczą sie od podstaw . Taka informacja jest w informatorze dla kandydatów . A co do Wsjo , możesz powiedziec cos więcej , byłeś studentem albo znasz kogoś stamtąd ?
Masz rację. Na UAM utworzyli LS ze specjalnością "asystent językowy", gdzie niemiecki uczony jest od zera. Jednak pamiętaj, że niemiecki jest konikiem ILS UAM, więc będzie go na tym kierunku o wiele więcej niż angielskiego. Jak nie lubisz niemieckiego, to będziesz się męczył.
Jeśli chodzi o WSJO to znam opinię tylko z forum. Jestem jednak tego samego zdania co dziewczyna, która tę opinię dodała. Uczelnie prywatne oferują filologie na żenującym poziomie. Nie wiem jakim cudem dostają się tam osoby, które nie znają nawet Present Simple. Może za bardzo uogólniłam, bo jednak istnieją dobre szkoły niepubliczne, jednak trzymałabym się od prywatnych językowych z daleka.

« 

Angielski techniczny

 »

Pomoc językowa