Filologia angielska z drugim językiem

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich serdecznie!
Planuję iść na studia, moim celem jest Poznań, oraz chciałbym studiować filologię angielską z drugim językiem, ale niestety jedyny drugi język jaki znam chociaż na poziomie podstawowym (nie wliczając polskiego oczywiście :P) to język niemiecki. Patrząc na uczelnie najbardziej spodobała mi się filologia rosyjska z filologią angielską, oraz filologia angielsko-chińska. Nie mam problemów z nauką języków, ale tutaj pojawia się pewne pytanie, czy jest opcja dodatkowego języka od podstaw? Słyszałem, że w ubiegłych latach była taka możliwość w przypadku filologi rosyjskiej z angielską (rosyjski był od zera). Dlatego chciałem was tutaj zapytać, jakie są w ogóle kierunki filologii angielskiej z drugim językiem od podstaw, oraz jak bardzo są wymagające w porównaniu do standardowej filologii angielskiej, oraz czy jest duży napływ?
Na UAM prowadzona jest filologia angielska, angielsko-rosyjska, angielsko-ukraińska, rosyjska od 0, germańska od 0, niderlandzka od 0 (angielski lub niemiecki na B2 jako drugi), orientalne od 0 no i lingwistyka z niemieckim od 0.
Na podwójnych filologiach szczególnie, gdzie zaczyna się język od 0, jest pracy dwa razy więcej, bo poznajesz drugi język praktycznie na wszystkich jego płaszczyznach, a do tego przedmioty filologiczne języka głównego (który się zna).
Wykładowcy z WA UAM są ostrzy, więc roboty będzie sporo.