Konspekt Pracy Magisterskkej

Temat przeniesiony do archwium.
Dzień dobry,
Wybieram się na studia magisterskie i chcę napisać konspekt na Uniwersytet Wrocławski.
Mój pomysł na temat jest zwiazany z różnicami między British a American English. Nie jestem tylko pewien jak sprecyzować przedmiot moich badań i czy taki temat ma sens?
Ma ktoś jakąś propozycje modyfikacji tematu albo jakiś inny? Proszę o pomoc.
Dziękuję
Jest mnostwo literatury na ten temat. Co byloby ciekawe to jest roznica w uzywaniu czasow przez BrE & AmE kiedy chodzi o to samo zjawisko.
Ogólnie to trzeba tak:
sformułowanie i uzasadnienie problemu badawczego (czyli pytanie, na które szukamy odpowiedzi) oraz osadzenie go we współczesnych badaniach z danej dziedziny,
zarys podstaw teoretycznych planowanych badań,
wstępne hipotezy i wnioski wynikające z indywidualnych zainteresowań i badań wstępnych przeprowadzonych przez kandydata. Wnioskiem nie może być stwierdzenie oczywiste ani argument, który został wcześniej udowodniony,
szczegółowe pytania, na które kandydat będzie szukał odpowiedzi w planowanej pracy badawczej,
bibliografię wykorzystaną w konspekcie i w przyszłych badaniach, liczącą co najmniej 10 pozycji.

Na chwilę obecną chciałem skupić się na różnice w komuniacji ale to chyba zbyt ogólne. Jakieś sugestie? Czy zmienić lepiej temat na inny ? :)
A jaki masz problem badawczy? :) Kiedyś to promotor pomagał wybrać temat pracy magisterskiej...
Ten temat już był wielokrotnie konspektach. Jeśli mogę coś doradzić, pomyśl o czym, co Ciebie interesuje i co zainteresuje komisję. Różnice w wymowie pomiędzy BrE a AmE nie zainteresują szczególnie. Jeśli już przy tym chcesz zostać, to wybierz jeden aspekt i zbuduj wokół niego problem badawczy, bo różnice same w sobie (tak, jak napisałeś) nie są. Pozdrowienia i powodzenia! )

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia