Studia UAM Poznań wybór specjalizacji

Temat przeniesiony do archwium.
Zaczynam studia filologia ang na UAM, czeka mnie teraz wybór specjalizacji, od początkubyłam nastwiona na tłumaczeniową - przyszłości chcę zajmować się tłumaczeniami, ale coś w stylu - pójdę do firmy w kt bd potrzebowali osoby z bdb ang, no albo skupić się tych tłumaczeniach i iść w tym kierunku, fajnie by było tłumaczyć jakieś filmy zy coś, no ale dobra nieważe
problem jest taki: ogłoszono całkiem niedawno, że na tę specjalizację będzie test na predyspozycje, mało tego, tydzień temu dowiedziałam się, że jest tylko 20 miejsc na dany akcent, a chętnych ze 160 os i jeszcze iecej osob przybywa
Test ogolem truny, malo osob zdaje itp itd
Co teraz? Jaka inna specjalizacja? Chciałam iść na ogólna, niektorzy odradzają jakoże to jest taka najbardziej łysa specjalizacja, inni odradzają tłumaczeniówkę- na licencjacie jest mało tłumaczeń itp i lepiej wziąć to na magisterce, zreszta po samych studiach nie mam żadnych uprawnień jako tlumacz, musze robic podyplomowkę albo zdac jakies testy ii rada jest taka zeby isc na nauczycielką bo wtefy mam uprawnienia ew potem na mg tłumaczeniowka, badz po prostu isc na jakąs a potem zrobic podyplomowke z ekonomii czy cos
Studenci UAM, jak to jest? :

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Mógłby ktoś przetłumaczyć proszę