Czy nauka w kolegium jest płatna?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej,

Pytanie jak w temacie- nie znalazłam takiej informacji na stronie. Czy może ktoś studiował j. ang w kolegium i może podzielić się opinią- jak wygląda rozkład zajęć ( w tygodniu/ weekendy), jaki otrzymuje się po tym tytuł/ ile lat trwa nauka itp.

Dzieki ;)
Szukałaś z nadzieją żeby nie znaleźć? ;)) Jest mnóstwo informacji w necie, np:
https://www.timeshighereducation.com/student/advice/cost-studying-university-uk
Kolegia językowe przestały istnieć wiele lat temu.
Hej,
Już znalazłam - kolegia istanieją ( do postu powyżej), to które ja sprawdzałam jest płatne ;)
Kolegia nauczycielskie i nauczycielskie kolegia języków obcych zostały zlikwidowany na mocy nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym z 2009 r. Ostatni nabór odbył się w roku akademickim 2012/2013. Potem większość kolegiów została zlikwidowana, a część włączona w struktury innych uczelni wyższych. I tak NKJO w Warszawie stało się częścią UW jako kierunek nauczanie języka angielskiego/francuskiego/włoskiego, a kolegium w Gliwicach częścią Politechniki Śląskiej. Ale to już nie są kolegia, tylko normalne kierunki licencjackie na uczelniach wyższych i funkcjonujące na tych samych zasadach co wszystkie inne kierunki (tzn. stacjonarne darmowe, niestacjonarne płatne). Cokolwiek znalazłaś, nie jest to kolegium.
Hej,
Acha...
SamWieszKto- dzięki, jeśli to sprawdzona informacja.

Ja ciągle waham się z decyzją, bo byłby to już mój drugi kierunek po przerwie. Trochę nie bardzo widzi mi się uczyć kolejne 3 lata, chyba, że udałoby mi się skończyć jakoś wcześniej, może coś przepisaliby mi z zeszłych studiów, tylko pewnie nie za dużo bo były o zupełnie innym profilu. Może jakiś indywidualny tok? No i pisanie pracy lic...trochę przeżyłam na swoim mgr z tym :P. Kiedyś w trakcie jeszcze moich studiów przeszedł mi przez myśl taki pomysł z tym angielskim, ale w końcu nie byłam zdecydowana no i skończyłam jeden kierunek.
Potem wielka niewiadoma, szukanie pracy, pracowałam na różnych stanowiskach, w między czasie zaczęłam udzielać lekcji z angielskiego, zrobiłam certyfikat i jakoś tak ostatnio wpadłam na to, że szkoda, że wcześniej nie ogarnęłam tematu (nie wiedziałam :P:P:P), bo do języków miałam głowę...
Aha ;))
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie