Japonistyka

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, nie wiem czy moje pytanie będzie zgodne z tematyką tego forum, ale zastanawiam się nad wyborem przyszłego kierunku studiów i obecnie w oko wpadła mi filologia japońska. Jak dotąd wiem, że żeby się tam dostać potrzebna najbardziej jest matura z polskiego i angiekskiego, z tym nie powinno być chyba problemów. Lecz teraz pojawia się moje pytanie:
W jakim języku prowadzone są zajęcia na japonistyce? Trzeba znać przynajmniej podstawy, czy jednak ktoś kto jest kompletnie "zielony", lecz interesuje się Japonią jest w stanie sobie tam poradzić?
nauka japońskiego jest od zera.
Na SAN w Łodzi masz japonistykę, nawet zaoczną. Przyjmą na pewno, jeśli podwinie Ci się noga na uniwerku.
Poziom dobry.
Nauka mandaryńskiego, japońskiego, rosyjskiego i innych mniej popularnych języków na prawie wszystkich uczelniach, powiedziałbym nawet, że na 90% uczelni w Polsce jest od podstaw, czyli od zera. Dlaczego? Dlatego, że brakuje po prostu filologów tych już egzotycznych języków i MNiSW daje po prostu celowe przyzwolenie na taki stan rzeczy. O ile rosyjskiego uczy się jeszcze w wielu szkołach, to języki azjatyckie w ogóle nie mogą być nawet nauczane w szkołach średnich i poniżej.
Na prawie wszystkich filologiach w tym kraju zajęcia językowe są od zera. Wyjątkiem są tylko te najpopularniejsze języki nauczane w szkołach, typu angielski.

Tylko czy zdajesz sobie sprawę, że żeby się dostać na japonistykę, trzeba zdać wszystkie wymagane rozszerzenia na więcej niż 90%, bo tam jest zwykle ze 20 osób na miejsce? Nawet na wieczorowych?

Nie baw się za to w jakieś dziwne prywatne szkoły, studia zaoczne ani kierunki o Japonii mające przypominać japonistykę. To bez sensu. Polak potrzebuje naprawdę wielu solidnie poprowadzonych godzin nauki, żeby się naprawdę nauczyć jakiegoś pozaeuropejskiego języka, a to dadzą Ci tylko studia dzienne lub wieczorowe na porządnym uniwersytecie.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa