Pomoc w teście. Słownictwo język angielski.

Temat przeniesiony do archwium.
Poniżej załączam link do testu. Bardzo prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu 4 pierwszych zadań.
https://ibb.co/PT85w1h
nie widzę Twoich odpowiedzi
Ja również ich nie widzę ponieważ mam z nimi problem do 4 zadania. Reszta jest ok. Chodzi o "compoundy". Test był ze słownictwa. Zadanie pierwsze polega na użyciu "one-word expression". W przykładzie jest nadciśnienie, które zapisujemy jako hypertension. Niestety reszty już nie znam ;)
tylko w niewinnej ciekawości pytam: Gdzie to daja tlumacznie zdania 'Zwrocil swe oczy ku niebu' na 'He looked' i cos tam? Przeciez to zabija caly sens slowotworstwa, kreowania wyobraźni i tworczosci.
Zwrócił ku niebu czyli 'skyward'. Studia filologia ang. Racibórz.
no fajne
Cytat: kyotohartstyle
Ja również ich nie widzę ponieważ mam z nimi problem do 4 zadania.


w tytule napisales 'pomoc', napisz 'odrobcie za mni9e zadanie, bo nie umiem na tyle angielskiego'

albo miej pretensje do wykladowcy, ze w zadaniach umieszcza nieznane slowka, ktorych trzeba szukac, trzeba popracowac samemu, jak sie nie wie.

nikt powazny nie odrobi zadan za innych, zwlaszcza za studentow
Poprosiłem o pomoc w rozwiązaniu zadania, żebym miał później materiał do nauki. Nie rozumiem co próbujesz udowodnić ale mów za siebie przyjacielu z iście poważnym podejściem. Ktoś może potraktować to jako trening dla samego siebie, pomagając innym. Także uprzejmie proszę o nie zaśmiecanie tematu morałami wysnutymi ze swojej hermetycznej rzeczywistości. Pozdrawiam !
studenci maja coraz smielsze usprawiedliwienia dla swojej nieudolnosci
masz slowniki w internecie, dzialaj, 2/3 odpowiedzi wystarczy znalezc w slowniku
nawet nie pytam, czy masz jakies slowniki w domu, bo pewnie to za duzy wysilek

przedstawiasz sie tu jako student w najgorszym swietle

nie wdawaj sie ze mna w dyskusje, tlyko dzialaj, wpisz ponizej odpowiedzi, ktoz zapewne sprawdzi
Temat przeniesiony do archwium.