Neofilologie!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś z Was studiuje filologie norweska czy szwedzka na UAMie w Poznaniu??? Napiszcie cos o tych kierunkach. Dzieki
ja studiuje szwedzki....
Mogłbyś napisać na jakim poziomie wymagana jest znajomość j.angielskiego na egzaminach wstępnych na tą filologię (FCE, CAE)??? Czy trudno sie tam dostać i utrzymać?
Rozmawiałam kiedyś z jedną dziewczyną z filologii szwedzkiej. Zabawna sytuacja - rozmawiałam z kolegą w tramwaju o skandynawistyce, aż sympatyczna pasażerka stojąca dokładnie między nami w końcu nie wytrzymała i powiedziała, że właśnie na tym studiuje ;). Mówiła, że dostać się było bardzo trudno - dużo chętnych, zwłaszcza zdających angielski. Studia podobno bardzo ciekawe, ale tylko dla pasjonatów - dużo roboty. No, ale to informacje z trzeciej ręki ;).
Dzięki za info;) Czekam na kolejne posty.
a więc studia dla lubiących ten kraj.chcoiaz ja mam inne zdanie choc sam niewiem czemu wybrałem szwedzki...egzaminy nie sa takie trudne ale teraz coraz bardziej robia sie poplarne filologie skandynawskie wiec poziom moze byc coraz wyższy......
Jag forstar inte riktigt varfor sa manga manniskor vill plugga svenska och lasa om Sverige, det finns ju bara 9 miljoner svenskar..
Temat przeniesiony do archwium.

 »

FCE - sesja zimowa 2003