literatura na UJ!!!Pilne!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Hej!!Bardzo proszę o listę lektur na UJ angilstyce (litreratura bryt i amerykańska).pilnie potrzebuję!!Z góry uprzejmie dziękuję!!!(ale się zrymowało:))
W domu mam tlko na pierwszy semestr 1go roku i kawałek drugiego,ale może i to się przyda.

OLD ENGLISH LITERATURE :
THe HEROIC TRADITION: "Beowulf", "The Battle of Maldon"
THE ELEGIAC TRADITION: "Deor's Lament", "The Wanderer"
THE EARLY RELIGIOUS TRADITION: "The Dream of the Rood", " The Story of Caedmon from Bede's Ecclesiastical History of the English Nation"

MIDDLE ENGLISH LITERATURE:
MEDIEVAL LYRICS AND BALLLADS: "The Owl and the Nightingale", "Cuckoo Song", "Alison", "The Pearl", "Sir Patric Spence", "Barbara Allen"
THE ALLITERATIVE TRADITION. ALLEGORY AND ROMACE: William Lagland,Piers Plowman, "Sir Gawain and the Green Knight", Sir Thomas Malory, More Darthur
GEOFFREY CHAUCER: "The Canterbury Tales": opening fragments of "The General Prologue" in the original, the whole of the "Prologue", "The Knight's Tale", "The Miller's Tale", "The Nun's Priest's Tale", "The Pardoner's Tale", "The Wife of Bath's Tale and Prologue" in the modern translation
MEDIEVAL DRAMA: "The Second Shepherd's Play" from the Wakefield mystery cycle, "Everyman"

RENAISSANCE LITERATURE:
SIR THOMAS WYATT: "My galley charged with forgetfulness..", "They flee from me", "I find no peace"
HENRY HOWARD, EARL OF SURREY: "Vow to Love Faithfully", "Give place, ye lovers, here before..."
SIR PHILIP SIDNEY : "An Apology for Poetry", "Astrophel and Stella", From Arcadia "My True Love"
EDMUND SPENSER: From "Amoretti" Sonnets 1,34,75
WILLIAM SHAKESPEARE: Sonnets: 2,18,55,116,130,138
J.DONNE: Song("Go and catch a falling star"), "The Good Morrow", "The Flea", "Valediction: Forbidding Mourning", "Holy Sonnet 14", "Death Be Not Proud"

Teraz nie mam czasu,żeby spisać to co w semestrze letnim jest przewidziane, ale tam jest Milton, Herbert, Marvell, Dryden, Pope, pojawiaja sie tez powieści >2 w planie ćwiczeń, 4-5 do testu zaliczeniowego na koniec semestru, pare rzeczy Szekspira czyta się na opcjach. Lit Amerykańska jest pewnie dopiero od 2 roku, chyba 2 semestr dopiero.
Bardzo Ci dziękuję:) troche tego sporo....
Lit. amerykanska dopiero od 3. roku.
^^
Tak strzelałam sobie, bo szczerze nie miałam pojęcia;)

Nom sporo tego, a to tylko z pierwszego semestru i raczej wykładowcy są skrupulatni i dokładnie w omawianiu (przynajmniej ja tak miałam z dr Coghen)
Wydaje mi się, że ogólnie UJ stawia na literaturę? na pierwszym roku masz literaturę ćwiczenia, literaturę wykłądy i wstęp do literaturoznawstwa (teoria literatury itp), a opcje jakie możesz wybrać na pierwszym roku to też głownie literatuyra (Szekspir, zrozumieć Szekspira> to dwie różne:D:D) itp itd, sama się przekonasz.W sesji letniej i ziemowej literatury nie zdawała średnio połowa roku, z tym że neiktórzy częśći teoretycznej, a niektórzy część związanej z interpretowaniem literatury i pisaniem eseju.

« 

Pomoc językowa

 »

Szkoły językowe